چیپ های رم تازه سامسونگ مسیر را برای ساخت تلفن های هوشمند با 6 گیگابایت رم هموار خواهند کرد

چندی پیش سامسونگ اعلام کرد که تولید انبوه چیپ های رم ۱۲ گیگابیتی LPDDR4 خود را با استفاده از تکنولوژی فرایند ۲۰ نانومتری آغاز کرده است و به این ترتیب نام خود را به عنوان نخستین شرکتی که به این فناوری دست یافته به ثبت رساند.

آنطور که چشم بادامی های کره ای در بیانیه های خبری خود گفته اند، این دستاورد می تواند آنها را در ساخت تلفن های هوشمند مجهز به ۶ گیگابایت رم یاری دهد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

برای درک بهتر اهمیت این موضوع بهتر است که واحد های اندازه گیری داده را با یکدیگر مرور کینم. به طور کلی منظور از Gb گیگابیت است و منظور از GB گیگابایت. هر بایت هم از هشت بیت تشکیل می شود؛ به این ترتیب یک چیپ ۱۲ گیگابیتی می تواند ۱.۵ گیگابایت داده را در خود نگه دارد و سامسونگ با جفت نمودن یا اصلاحا پِر کردن چهار عدد از این چیپ ها قادر خواهد بود به رقم ۶ گیگابایت رم برسد.

براساس اعلام این شرکت، این چیپ رم ۱۲ گیگابیتی LPDDR4 در مقایسه با چیپ های هشت گیگابیتی اش ۳۰ درصد سریع تر است و مصرف برق آن نیز ۲۰ درصد پایین تر خواهد بود.

در دسامبر سال ۲۰۱۴ میلادی، سامسونگ نامش را به عنوان نخستین شرکتی که به تولید انبوه چیپ های رم ۸ گیگابیتی LPDDR4 دست زده است به ثبت رساند. در حال حاضر نیز تلفن های هوشمندی نظیر وان پلاس ۲، گلکسی اس ۶ اج پلاس و نوت ۵ از این چیپ ها بهره می برند و همگی شان ۴ گیگابایت رم را در خود جای داده اند.

سامسونگ اعلام کرده که پرچمداران آتی آن همراه با ۶ گیگابایت رم ارائه خواهند شد که امکان مالتی تسکینگ بدون اختلال را برای آنها به ارمغان آورده و بهترین عملکرد را در محیط جدیدترین نسخه از سیستم عامل خود به اجرا خواهند گذاشت.

علیرغم آنکه بالا بودن رم در هر دستگاه کامپیوتری امری مطلوب و مزیتی مهم به شمار می رود باید همچنان منتظر ماند و دید که رم های ۶ گیگابایتی تا چه اندازه در دستگاه های موبایل مفید واقع شده و عملکردشان را بهبود می بخشند.

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟