باتری آیفون 6 اس از نمونه به کار رفته در نسل قبلی این تلفن هوشمند کوچک تر است

باتری آیفون 6 اس از نمونه به کار رفته در نسل قبلی این تلفن هوشمند کوچک تر است

اپل در مورد برخی از قابلیت های موبایل هایش، اطلاعات دقیق و صریحی را منتشر نمی کند و این خصوصیات، معمولا پس از راه یافتن محصولات جدید توسط افراد دیگر مورد کاوش قرار گرفته و نتیجه نهایی اعلام می گردد.

باتری نیز همواره یکی از بخش ها بوده. شب گذشته، صرفا اعلام گشت که باتری محصولات جدید می تواند به اندازه نسل قبلی کارایی داشته باشد اما رقم دقیق میلی آمپرهای آن اعلام نشد. در این میان اما فناوری های دیگری نظیر 3D Touch در آیفون به کار رفته اند که اپل قصد داشت با ویدیویی، آنها را به زبانی ساده برای کاربران توضیح دهد.

این ویدیو، به جایی می رسد [تصویر فوق] که اجزای داخلی موبایل در تصویر قرار می گیرند و بر همین اساس، باتری و میزان میلی آمپر آن نیز در کادر قابل مشاهده هستند. بر اساس آنچه در تصویر مشخص است، باتری این محصول اندازه ای برابر با ۱۷۱۵ میلی آمپر دارد در حالی که باتری آیفون ۶ برابر با ۱۸۱۰ میلی آمپر بوده است.

فرضیه ای که اکنون مطرح شده، این است که اپل برای قرار دادن سنسورهای فورس تاچ در نمایشگر، یا مجبور به افزایش ضخامت موبایل بوده و یا مجبور به کاهش اندازه باتری بوده که به نظر می رسد راه حل دوم را انتخاب کرده باشد. همانطور که گفتیم، اپل ادعا می کند که عمر باتری این دستگاه کمتر از آیفون ۶ نیست و به نظر می رسد شرکت ساکن کوپرتینو با توجه به بهینه سازی هایی که در پردازنده A9 انجام داده، توانسته به عمر باتری مشابه با نسل قبلی دست پیدا کند.

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato