نگاهی به داخل کپسول فضایی SpaceX برای انتقال فضانوردان به ایستگاه فضایی

نگاهی به داخل کپسول فضایی SpaceX برای انتقال فضانوردان به ایستگاه فضایی

کپسول فضایی Dragon یکی از محصولات SpaceX به شمار می رود که از سال ۲۰۱۲ با همکاری ناسا، اجناس و کالاهای مورد نیاز فضانوردان را به ایستگاه بین المللی فضایی ارسال می کند.

اما مدتی می شود که ایلان ماسک و تیمش مشغول کار بر روی نسخه دوم این کپسول هستند. Dragon V2 قرار است تا علاوه بر کالا، توانایی حمل فضانوردان را نیز داشته باشد.

SpaceX چند وقتی می شود که مشغول کار بر روی این کپسول است و به تازگی تصاویری را از داخل آن منتشر کرده است. این کپسول به نحوی طراحی شده تا فضانوردان در داخل آن نهایت راحتی را داشته باشند. صندلی های Dragon V2 از بهترین فیبر کربن های ممکن ساخته شده اند و در محیط اطراف نیز چهار پنجره بزرگ قرار گرفته تا بدین شکل فضانوردان بتوانند از آنچه که در بیرون رخ می دهد، مطلع شوند.

نمایشگر های متعددی که در این کپسول به کار گرفته شده، اطلاعات لحظه ای را از شرایط فضاپیما در اختیار مسافران قرار می دهد. فضانوردان می توانند دمای این کپسول را بین ۱۸ تا ۲۶ درجه سانتی گراد تغییر دهند و در صورت لزوم کنترل حرکت فضاپیما را به صورت دستی در اختیار گیرند.

پیش بینی می شود که Dragon V2 تا اواخر سال ۲۰۱۷ آماده انتقال انسان به ایستگاه بین المللی فضایی باشد. در ادامه مطلب می توانید تصاویر و ویدیو مربوط به این کپسول را مشاهده نمایید.

crew-dragon02-1

crew-dragon03-1

crew-dragon04-1

crew-dragon05-1

crew-dragon01-1

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato