مایکروسافت اپلیکیشن اندرویدی Echo Lockscreen را خریداری کرد

مایکروسافت دیگر با ساخت اپلیکیشن برای اندروید غریبه نیست. اما زمانی که مشغول پورت اپلیکیشن ها و سرویس های اختصاصی اش برای پلتفرم رقیب نیست، احتمالا خود را مشغول خریداری تیم های توسعه دهنده اپلیکیشن های اندرویدی کرده. در همین خصوص مطمئنا خریداری اپلیکیشن تقویم Sunrise را به خاطر دارید.

در راستای همین سیاست، مایکروسافت به تازگی اپلیکیشن اندرویدی Echo Notification Lockscreen را خریداری کرده است. پس از Next Lock Screen از پروژه گاراژ، این دومین اپلیکیشن قفل صفحه نمایش مایکروسافت در پلتفرم اندروید محسوب می شود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. 

مشخص است که مایکروسافت مسأله نمایش اعلان ها در اندروید را بسیار جدی تلقی می کند. بنابرگفته جولی لارسون-گرین، مدیر ارشد اجرایی مایکروسافت، اعلان های فعلی (مثل آنهایی که در قفل صفحه هایتان می بینید) به جای مواردی که برایتان اهمیت دارد، تنها اعلان هایی که اپلیکیشن می خواهد را به شما نمایش می دهند. بنابراین امکان شخصی سازی آنها وجود ندارد.

اما دلیل این خرید چه می تواند باشد؟ مایکروسافت می تواند از Echo برای گرفتن بازخورد از میلیون ها کاربر اندرویدی استفاده کرده و ضمنا از آن برای آزمایش قابلیت های آینده محصولات دیگرش همچون ویندوز ۱۰، مجموعه آفیس و ... استفاده کند. اگرچه Double Labs (تیم توسعه دهنده اپلیکیشن) هنوز در وبلاگ خود به خریداری شدنش توسط مایکروسافت اشاره ای نکرده، به نظر می رسد که از حالا باید Echo را یکی دیگر از محصولات رسمی مایکروسافت بدانیم.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟