وزارت انرژی ایالات متحده از سال 2010 تا کنون بیش از 150 بار هک شده است

وزارت انرژی ایالات متحده از سال 2010 تا کنون بیش از 150 بار هک شده است

از بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴، وزارت انرژی ایالات متحده آمریکا بیش از ۱۵۰ بار توسط هکرها مورد حمله قرار گرفته است. در واقع در طول چهار سال، سازمانی که تمام انرژی یک کشور را تامین می کند، ۱۵۹ بار تحت حملات شدید بوده است.

دولت آمریکا هنوز در ارتباط با اینکه آیا اطلاعاتی به سرقت رفته یا خیر حرفی به میان نیاورده است ولی باید توجه داشت که وزارت انرژی این کشور اطلاعات بسیار مهمی از نیروگاه های هسته ای در اختیار دارد و اگر اطلاعات مهمی به بیرون درز پیدا کند می تواند بسیار مهلک و خطرناک باشد. تصور کنید این اطلاعات در اختیار سازمان های تروریستی یا حتی کشوری چون کره شمالی قرار بگیرد.

طی سال های اخیر، بخش های مختلف دولت آمریکا شدیدا از حملات تروریستی آسیب دیده اند و سرورهای دولتی ایالات متحده به سوژه ای داغ میان هکرها بدل گشته. برای مثال چندی پیش، اطلاعات ۲۱.۵ میلیون کارمند آمریکایی به سرقت رفت.

در اکتبر سال گذشته، حسابرسان ویژه دولتی با بررسی سرورها و کامپیوترهای مرکز وزارت انرژی متوجه شدند که رمزهای تعیین شده بسیار ساده و البته قابل پیش بینی بوده اند و طبیعتا همین مسئله کار را برای هکرها بسیار ساده کرده است.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato