پایگاه داده «گیک بنچ» خبر از توسعه گلکسی اس ۷ با دو میزان متفاوت از حافظه رم می دهد

تقریباً حالا همگی به خوبی می دانیم که سامسونگ با تکیه بر تکنیک هایی مدرن در مبحث مدیریت پروژه روند توسعه ی پرچمدار کهکشانی بعدی اش، یعنی گلکسی اس ۷ را تسریع نموده تا بتواند آن را هر چه زودتر وارد فاز تولید انبوه نماید.

ضمناً گفته می شود کره ای ها مجدداً به سمت سیاست های پیشین خود سوق پیدا کرده اند و باز هم مشغول تست پرچمدار آتی شان با دو چیپست متفاوت اگزینوس و اسنپدراگون ۸۲۰ هستند. در مورد اسنپدراگون ۸۲۰ نیز ذکر می گردد سامسونگ بسیار محتاط با آن برخورد کرده و آزمایش های دشواری را بر روی اش پیاده سازی نموده تا اطمینان حاصل کند بحث ها و معضلات مرتبط به مدل ۸۱۰ برای آن تکرار نخواهند شد.

البته برخی منابع باور دارند چیپ پرچمدار بعدی کوالکام چراغ سبز غول تکنولوژی کره ای را دریافت نموده و احتمالاً در روند تولید گلکسی اس ۷ نقشی پر رنگ را ایفا خواهد کرد و بازهم بازارهای معینی شاهد عرضه ی محصول با این تراشه خواهند بود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید تا بیشتر در مورد گلکسی اس ۷ و شایعات تازه انتشار یافته آگاه شوید.

در صورت صحت داشتن موضوع یاد شده هنوز مشخص نیست سامسونگ علیرغم موفقیت اگزینوس ۷۴۲۰ و درخشش آن چرا بازهم راضی گشته تا با شناخته شده ترین نام دنیای پردازنده های موبایل وارد همکاری گردد و البته عده ای گمان می برند برتری کوالکام در پشتیبانی بی نقص از فناوری ارتباطی LTE می تواند عامل چنین قضیه ای باشد.

به هر جهت یکبار دیگر در پایگاه داده ی ابزار بنچ مارک گیری «گیک بنچ» دو موبایل با نام های شناخته شده ی "Lucky-LTE" و  "Project Lucky" رویت گشته اند که هر دو از چیپ اگزینوس ۸۸۹۰ بهره می برند و حدس زده می شود این دو، نمونه هایی اولیه از گلکسی اس ۷ باشند.

نکته در اینجاست که اسمارت فون های مذکور دو میزان متفاوت از حافظه ی رم را به خود اختصاص داده اند؛ نسخه ای که پسوند LTE‌ را یدک می کشد از ۴ گیگابایت حافظه ی رم برخوردار بوده و نسخه ی فاقد پسوند یاد شده تنها ۳ گیگابایت رم دارد. هر چند قطعیتی در این رابطه وجود ندارد ولی شایعات پیشین می گویند کهکشانی بعدی سامسونگ دارای دو سایز نمایشگر ۵.۷ (یا ۵.۸) و ۵.۲ اینچی خواهد بود و شاید بر حسب همین مسئله میزان رم نیز متغیر باشد.

گفتنی است که مدل شناسایی شده با عنوان Project Lucky توانسته در بنچ مارک «گیک بنچ» امتیاز بالاتری را به دست آورد که این اتفاق به یقین ناشی از سرعت کلاک بالاتر هشت هسته ی پردازنده ی آن بوده است. در Lucky-LTE فرکانس کاری هسته ها روی ۱.۳۸ گیگاهرتز تنظیم شده اند در حالیکه این عدد برای دیگر مدل روی ۱.۵ گیگاهرتز بوده است.

نظر شما در این زمینه چیست و فکر می کنید آیا سامسونگ بخواهد گلکسی اس ۷ را با دو سایز متفاوت نمایشگر و سخت افزارهایی مختلف راهی بازار کند یا تنها نمونه های اولیه اینگونه مشخصاتی را دارا خواهند بود؟

Samsung-Galaxy-S7-Exynos-versions-with-both-3-GB-and-4-GB-RAM-benchmarked (1)

Samsung-Galaxy-S7-Exynos-versions-with-both-3-GB-and-4-GB-RAM-benchmarked

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟