چیپست اسنپدراگون 820 از فناوری LTE با حداکثر سرعت 600 مگابیت بر ثانیه و شارژ هوشمند پشتیبانی می کند

چند وقتی است که اطلاعات زیادی در مورد چیپست اسنپدراگون ۸۲۰ منتشر می شوند و هر روز قابلیت یا ویژگی تازه ای برای آن مطرح می شود. اما در جدیدترین خبر منتشر شده در این رابطه کوالکام اعلام کرده که چیپست آتی نخستین پردازنده پشتیبانی کننده از فناوری پرسرعت LTE-Advanced با سرعت انتقال داده ۶۰۰ مگابیت بر ثانیه را در خود جای داده است که رکورد سرعت قبلی را می شکند.

این چیپست همچنین قادر خواهد بود که عملیات آپلود را با سرعت ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه انجام دهد و علاوه بر این نخستین چیپی است که از تکنولوژی LTE-U بهره می گیرد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید تا بیشتر در مورد این چیپست بدانید.

طبق اعلام کوالکام اسنپدراگون ۸۲۰ از استاندارد وای فای ۸۰۲.۱۱ad پشتیبانی می کند که البته نباید انتظار داشته باشید استفاده از تکنولوژی مذکور به این زودی ها برایتان فراهم گردد، در هر صورت این استاندارد، چیپست جدید کوالکام را به این زودی ها از رده خارج نخواهد کرد.

quickcharge-3

اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که اسنپدراگون ۸۲۰ در زمینه شارژ چه مزایایی دارد؟ براساس اعلام کوالکام تمرکز اسنپدراگون ۸۲۰ بیشتر روی شارژ سریع هوشمند قرار دارد تا روی عملکرد صرف.

تکنولوژی جدید در نظر گرفته شده برای این چیپست به نام Quick Charge 3.0 در زمان شارژ شدن باتری دستگاه های موبایل در حدود ۲۷ درصد سریع تر عمل می کند اما مهم ترین ویژگی این تکنولوژی الگوریتمی است که انرژی را در زمان شارژهای سریع، ذخیره کرده و نگه می دارد.

به لطف این الگوریتم میزان اتلاف انرژی باتری در حدود ۴۵ درصد از تکنولوژی Quick Charge 2.0 کم تر است که این مساله می تواند عمر باتری دستگاه های موبایل و تبلت را به میزان زیادی بهبود ببخشد.

فناوری مذکور همچنین عملکرد بهتری را در زمان انتخاب ولتاژ دقیق مورد نیاز دستگاه شما از خود به نمایش می گذارد و در نتیجه خطر گرم شدن بیش از اندازه دستگاه ها یا کم شدن عمر مفید آنها را به میزان زیادی کاهش می دهد.

qualcomm-chips-2016

اما خبر بد اینجاست که درست مانند خود چیپست اسنپدراگون ۸۲۰، لازم است که برای بهره مندی از همه این تکنولوژی ها و قابلیت ها تا سال آینده صبر کنید. البته بخشی از این فناوری ها کمی زودتر ارائه می شوند. برای نمونه اسنپدراگون ۶۱۷ که قرار است اواخر سال جاری میلادی از راه برسد یک چیپست میان رده با هشت هسته است که از استاندارد LTE با سرعت ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه پشتیبانی می کند و تکنولوژی Quick Charge 3.0 برای آن نیز در نظر گرفته شده است.

علاوه بر اینها انتظار می رود که این تکنولوژی در دیگر چیپست های سری اسنپدراگون نیز به خدمت گرفته شود که از آن جمله می توان به مدل ۴۳۰ (یک چیپست هشت هسته ای با سرعت ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه که قرار است در بهار سال ۲۰۱۶ از راه برسد) اشاره نمود.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟