مارک زاکربرگ: دکمه ی Dislike برای فیس بوک در راه است

سال ها است که این سئوال مطرح می شود، آیا فیس بوک نمی خواهد دکمه ی دیسلایک (متضاد لایک و به معنی عدم جالب بودن) را به پلتفرم شبکه ی اجتماعی خود بیافزاید؟ و ضمناً سالیان متمادیست که پاسخی منفی به این پرسش داده می شود.

ولی حالا عاقبت به نظر می آید به زودی این شرایط تغییر خواهد کرد و دکمه ی Dislike در راه است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

دلیل مطرح شدن سئوال بالا کاملاً مشخص است و بسیار نیز طبیعی به نظر می رسد که کاربران بخواهند در کنار در اختیار داشتن ابزاری برای ابراز علاقه به محتوایی که مشاهده می کنند، امکانی را نیز در دست داشته باشند که در برخی مواقع نارضایتی خود را بروز دهند.

در سوی دیگر فیس بوک هم علتی قانع کننده را برای اضافه نکردن قابلیت مورد بحث مطرح می نماید و همواره ابراز نگرانی می کند اضافه شدن چنین دکمه ای ممکن است بدل به وسیله ای گردد برای توهین و بی احترامی به افراد و در نهایت برخی از کاربران، شبکه ی اجتماعی مذکور را به خاطر فضای ناخوشایند این چنینی ترک نمایند.

البته اکنون به نظر می آید در این نظریه از جانب کمپانی مورد اشاره تجدید نظر صورت گرفته، زیرا ظاهراً و طبق آنچه CNBC‌ نقل قول کرده دیروز مارک زاکربرگ در یک جلسه پرسش و پاسخ عمومی بیان داشته: «سال ها است مردم تقاضای افزوده شدن دکمه ی دیسلایک را دارند و امروز روزی است که عاقبت می توانم با صراحت بگویم ما در حال کار برای افزودن چنین قابلیتی هستیم و به نقطه ای که بتوانیم یک نسخه ی آزمایشی از آن را اجرایی کنیم بسیار نزدیک شده ایم.»

گفتنی است که هنوز جزئیات کامل و دقیقی از آنچه در پیش رو قرار دارد فاش نگشته، ولی زاکربرگ یادآور شده آنها ویژگی را برای ابراز تنفر از محتوی پدید نخواهند آورد و بیشتر به دنبال خلق ابزاری برای اظهار همدلی در لحظات غمگین هستند؛ لحظاتی که احتمالاً لایک زدن آنها مفهوم مناسبی ندارد.

ضمناً وی می افزاید که نمی خواهند فیس بوک را بدل به یک انجمن اینترنتی آنلاین یا همان فوروم بکنند که مطالب در آنها به رای گیری گذاشته می شوند. در اصل او تلاش دارد بگوید در پی خلق یک Reddit دیگر نیست و ذات سرویس اصلی کمپانی متبوعش کماکان و به شکلی بسیار بهتر حفظ خواهد شد.

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟