مایکروسافت مجموعه آفیس را برای پشتیبانی از قابلیت مالتی تسکینگ iOS 9 بروزرسانی کرد

مایکروسافت مجموعه آفیس را برای پشتیبانی از قابلیت مالتی تسکینگ iOS 9 بروزرسانی کرد

همانطور که می دانید اپل امشب نهمین نسخه از سیستم عامل iOS را برای ابزارهای موبایل خود منتشر خواهد کرد، بروزرسانی که قرار است امکان تقسیم صفحه به چند پنجره را به آیپد بیاورد.

هرچند این قابلیت تنها به آیپد های Air 2 و Pro محدود خواهد بود، اما مایکروسافت از هم اکنون مجموعه آفیس را برای پشتیبانی از این قابلیت کاربردی iOS 9 آماده کرده است. در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

مایکروسافت تصمیم خود برای پشتیبانی از این قابلیت را چند روز پیش در کنفرانس اپل اعلام کرد که اخبار آن را به شکل کامل برای شما پوشش دادیم و حالا شرکت ساکن ردموند به فاصله چند روز بروزرسانی های مورد نیاز را برای OneNote، PowerPoint، Excel، Word و Outlook را ارائه کرده است.

کاربران آیپد ایر ۲ با دریافت این بروزرسانی ها و پس از آپدیت سیستم عامل خود به نسخه ۹، قادر خواهند بود اپلیکیشن های مجموعه آفیس را با تقسیم صفحه به ۲ قسمت به شکل همزمان در کنار یکدیگر اجرا کنند، عملکردی مشابه آنچه در ویندوز ۸ شاهد آن بودیم.

مایکروسافت علاوه بر پشتیبانی از قابلیت چند پنجرگی، برخی ویژگی های دیگر را نیز به اپلیکیشن های اضافه کرده که از جمله آن ها می توان به امکان نمایش لیست کلیدهای میانبر، با فشار دادن دکمه cmd (کامند) روی کیبوردهای اکسترنال آیپد اشاره کرد.

اگر طرفدار استفاده از کیبوردهای اکسترنال باشید به طور مثال در Outlook می توانید با کمک این میانبرهای تازه شروع به نوشتن ایمیل جدید کرده یا بین تب های ایمیل، تقویم، فایل ها، لیست دوستان و تنظیمات جابجا شوید.

اپلیکیشن های Outlook و OneNote اکنون از سیستم جستجوی iOS 9 یا همان Spotlight نیز پشتیبانی می کنند و کاربران می توانند با استفاده از آن، بین ایمیل ها و یادداشت های خود جستجو نمایند و OneNote علاوه بر این از امکان موسوم به handoff نیز بهره مند است که کاربر با استفاده از آن قادر است یادداشت خود را روی آیفون آغاز کرده و روی آیپد خود به پایان برساند.

در پایان می توانید تصویری از این قابلیت جدید نسخه iOS مجموعه آفیس را مشاهده نمایید.

office-ipadpro

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato