مدیر عامل جدید نینتندو، شکست احتمالی Wii U را پیشبینی کرده بود

در شرایطی که تنها چند روز از معرفی تاتسومی کیمیشیما به عنوان مدیرعامل جدید نینتندو و جانشین ساتورو ایواتا فقید می گذرد، صحبت های او روز به روز برای دوستداران بازی های ویدئویی مهم تر می شود.

طبق گزارشی که به تازگی به انتشار رسیده است، کیمیشیما پیش از عرضه رسمی کنسول خانگی Wii U به سران نینتندو این هشدار را داده بود که شباهت بالای این دستگاه به نسل پیشین خود مشکل ساز خواهد شد. مشکلات Wii U پس از عرضه به هیئت مدیره نینتندو ثابت کرد که کیمیشیما انتخاب مناسبی برای به دست آوردن جایگاه ریاست این شرکت خواهد بود.

البته نباید از یاد برد که ایواتا فقید پیش از درگذشت خود با تمرکز روی عرضه عناوین انحصاری، فروش این کنسول خانگی ناموفق را به ۱۰ میلیون واحد رساند. کیمیشیما افزوده است که انتخاب او برای بازه زمانی یک ساله صورت گرفته و مطمئن نیست که پس از این دوازده ماه چه آینده‌ای در انتظارش خواهد بود.

کیمیشیما تصمیم گرفته است تا سیاست های ایواتا در نینتندو را ادامه دهد و به همین سبب کنفرانس های از پیش ضبط شده «نینتندو دایرکت» در آینده نیز برگزار می شوند. علاوه بر این گفته می شود که کیمیشیما قصد دارد تا روی بخش موبایل نیز تمرکز ویژه ای کند و تا قبل از عرضه رسمی نسل بعد کنسول های نینتندو موسوم به NX، جایگاه شرکت شرقی در دنیای هنر هشتم را ارتقاء بخشد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟