ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

حجم کل کدبیس گوگل: ۲ میلیارد خط و ۸۶ ترابایت

ارقامی که در فوق دیدید، اندازه کل خطوط کد نوشته شده و حجم آنها برای سرویس های مختلف گوگل هستند؛ سرویس هایی نظیر جستجو، جی‌میل، یوتوب، داکز و سایر سرویس های محبوبی که در سراسر ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۰

ارقامی که در فوق دیدید، اندازه کل خطوط کد نوشته شده و حجم آنها برای سرویس های مختلف گوگل هستند؛ سرویس هایی نظیر جستجو، جی‌میل، یوتوب، داکز و سایر سرویس های محبوبی که در سراسر جهان توسط میلیارد ها انسان مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از مدیران بخش مهندسی گوگل به نام خانم Rachel Potvin، که روز گذشته در کنفرانس Scale به سخرانی مشغول شد، این اعداد و ارقام را برای اولین بار علنی نمود. وی در این کنفرانس در مورد نحوه مدیریت و ذخیره سازی دیتابیس های بسیار گسترده صحبت می کرد. خانم Potvin عنوان نمود که کدهای گوگل اکنون در ۱۰ دیتاسنتر این شرکت در سراسر کره زمین ذخیره شده اند و بروز رسانی می گردند تا امنیت آنها از هر نظر تامین شود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

خانم Potvin سپس اسلایدی را برای حضار به نمایش کشید و عنوان کرد که قبلا، هیچکدام از این اطلاعات به بیرون از گوگل درز نکرده اند:

google-repository-w600

اطلاعاتی که در تصویر فوق می بینید، در بر گیرنده همه داده های گوگل برای تمام سرویس های این شرکت هستند. وی سپس عنوان نمود که این داده ها برای ۹۵ درصد ار مهندسین گوگل که تعدادشان به ۲۵ هزار نفر می رسد، در دسترس اند.

google-repository-millions-w600

Potvin می گوید: «نمی توانم گفته ام را ثابت کنم اما تصور می کنم که این کدبیس، عظیم ترین در نوع خود در جهان است.» وی سپس برای مقایسه، کدهای گوگل را با لینوکس مورد قیاس قرار داد که برابر با ۱۵ میلیون خط کد را در ۴۰ هزار فایل قرار داده. او سپس اذعان داشت که در گوگل، هر هفته ۱۵ میلیون خط کد در ۲۵۰ هزار فایل دست خوش تغییر می شوند.

مدیر بخش مهندسی گوگل همچنین می گوید که مهندسان این شرکت می توانند به راحتی به همه بخش ها و سرویس های گوگل دسترسی داشته و همچنین این اجازه را دارند تا کدهای مختلف را با هم ادغام کنند: «زمانی که یک مهندس در گوگل بخواهد یک پروژه جدید را آغاز کند، به یک مجموعه گسترده ی از پیش آماده شده دسترسی دارد و تقریبا همه کارها قبلا انجام شده اند. از طرف دیگر، یک مهندس می تواند با تغییر یک بخش، آن را در همه سرویس ها اعمال نماید. به این شکل، توسط بروز رسانی شدن یکی از سرویس ها، قادر است در واقع تغییرات و بروز رسانی را به همه سرویس ها منتقل کند.»

BGR
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (12 مورد)
  • عـــامـر
    عـــامـر | ۳۱ شهریور ۱۳۹۴

    #بزرگ

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی