همه چیز درباره آیفون 13
سانسور، مهم‌ترین علت عدم موفقیت پلی‌استیشن در چین است

سانسور، مهم‌ترین علت عدم موفقیت پلی‌استیشن در چین است

چندی پیش دولت چین پس از سال ها اجازه ورود کنسول های خانگی به این کشور را صادر کرد. به دنبال این مسئله، کنسول های خانگی نسل هشتم پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان به صورت رسمی وارد خاک چینی ها شدند؛ اما حال به نظر می رسد که فروش این کنسول ها در این منطقه چندان رضایت بخش نیست.

اندرو هاوس از مدیران شناخته شده تیم سونی و برند پلی استیشن در جدیدترین مصاحبه خود فروش کنسول نسل هشتمی این شرکت در این منطقه را ناامیدکننده خطاب کرده است. او معتقد است که پلی استیشن ۴ توانایی موفقیت در این بازار را دارد؛ اما برای رسیدن به میزان فروش بالاتر باید منتظر ماند و به چینی ها زمان داد.

هاوس در ادامه صحبت های خود اشاره می کند که دولت چین محدودیت بسیاری روی عرضه بازی ها اعمال می کند و به همین سبب عناوینی که دارای محتوا خشن و یا متفاوت از دیگر بازی های موجود در بازار باشند، برای عرضه در این کشور با مشکلات جدی رو به رو می شوند و نهایتا با سانسور بسیار به دست مخاطب می رسند.

علاوه بر این قیمت گذاری کنسول ها در این منطقه چندان مناسب نیست و عموم کاربران ترجیح می دهند تا با پرداخت مبلغی مشابه یک دستگاه هوشمند همراه و یا حتی رایانه شخصی قدرتمند تهیه کنند. باید دید که در ادامه چه سیاستی از سوی سونی و مایکروسافت برای موفقیت در چین اعمال خواهد شد.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato