فایرفاکس برای نخستین بار امکان پیام رسانی را به دنیای مرورگرهای اینترنتی آورد

فایرفاکس برای نخستین بار امکان پیام رسانی را به دنیای مرورگرهای اینترنتی آورد

موزیلا تصمیم گرفته با عرضه نسخه ۴۱ از فایرفاکس، برای نخستین بار قابلیت پیام رسانی را به دنیای مرورگرهای اینترنتی دسکتاپ و اندروید بیاورد.

این امکان در حال حاضر برای نسخه دسکتاپ فایرفاکس ارائه شده و کاربران با استفاده از آن می توانند روی پلتفرم های ویندوز، مک و لینوکس از طریق مرورگر خود علاوه بر مکالمه تصویری، به پیام رسانی نیز بپردازند.

این قابلیت که Firefox Hello نام دارد بر اساس فناوری WebRTC بنا شده و به همین دلیل با استفاده از آن امکان مکالمه تصویری با هر مرورگر دیگری که از این تکنولوژی پشتیبانی کند وجود خواهد داشت، از جمله کروم و اپرا که مورد دوم به زودی از این قابلیت بهره مند خواهد شد.

از دیگر قابلیت های جدید اضافه شده به فایرفاکس می توان به امکان عکس پروفایل در نسخه دسکتاپ برای کاربران سرویس Hello اشاره کرد.

کاربران اندروید نیز می توانند از این به بعد موتور جستجوی مورد نظر خود را از بین گوگل و بینگ انتخاب کرده و با سوایپ کردن (کشیدن انگشت) تب های باز را ببندند و بخش بوکمارک ها نیز از دیگر مواردی است که برای جلوگیری از ثبت آدرس های تکراری بروزرسانی شده است.

گفتنیست هر دو نسخه دسکتاپ و اندروید علاوه بر موارد ذکر شده بهبودهای متعدد دیگری نیز داشته اند که برای بهره مند شدن آنها می توانید بروزرسانی جدید را دریافت نمایید.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato