نسل هفتم یا هشتم؛ برنده واقعی بازار فروش کدام است؟

نسل هفتم یا هشتم؛ برنده واقعی بازار فروش کدام است؟

تیم وی جی چارتز در بین اهالی صنعت بازی نام شناخته شده ای است. این گروه تحلیلی با بررسی برخی از آمارهای میدانی و البته اندکی پیشبینی های اقتصادی، به یکی از معدود تیم های دنیای هنر هشتم بدل شده است که در زمینه تحلیل اقتصادی حرفی برای گفتن دارد.

با این حال و با وجود تلاش بسیار تیم وی جی چارتز برای ارائه تحلیل های متفاوت، بسیاری از دوستداران بازی، آمارهای این شرکت و فرم ارائه محتوا آن را نمی پسندند. علت این امر شیوه کار نه چندان متعارف و البته عدم تمرکز وی جی چارتز روی آمارهای رسمی شرکت هاست. به این ترتیب می توان گفت که آماری که در ادامه از این تیم مرور خواهیم کرد، تا حدی چاشنی احتمال هم با خود دارد و ممکن است برخی از اعداد و ارقام آن تا حدی با واقعیت امر فاصله داشته باشند.

وی جی چارتز در جدیدترین تحلیل خود به سراغ مقایسه دو نسل هفتم و هشتم کنسول های خانگی رفته و دو غول صنعت بازی – پلی استیشن و اکس باکس – را در بازه زمانی مشابه با یکدیگر مقایسه کرده است. همان طور که احتمالا می دانید، نسل هشتم کنسول ها در ماه های اولیه حیات خود از حیث سرعت فروش بسیار موفق تر از نسل پیشین خود عمل کردند و این مورد در آمارهای تحلیلی وی جی چارتز نیز قابل رویت است.

طبق آنچه در این آمارها به انتشار رسیده، پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان در مجموع فروشی ۳۹.۳۲ میلیون نسخه ای داشته اند و این در شرایطی است که کنسول های نسل هفتمی در بازه زمانی مشابه – ۲۲ ماه – به فروشی معادل ۲۵.۹۶ میلیون واحد رسیده بودند. به این ترتیب می توان گفت که به طور تقریبی کنسول های نسل هشتمی با اختلاف ۱۳.۳۷ میلیون واحدی از نسل پیشین خود در زمینه فروش پیشی گرفته اند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato