امکان تماشای ویدیوهای 360 درجه به فیسبوک اضافه شد

فیسبوک با آکیلس وارد رقابتی پیچیده و بزرگ با تولیدکنندگان هدست های واقعیت مجازی شده. زمانی که زاکربرگ آکیلس را خریداری نمود، وی در مورد تغییرات محتوا در آینده سخن گفت و حالا زمان آن رسیده تا شاهد گفته های وی باشیم.

ویدیوهای ۳۶۰ درجه، چند ماهی می شود که به یوتوب اضافه شده و کاربران می توانند به طرق مختلف آن ها را تماشا کنند. ضبط این ویدیوها از طریق دوربین هایی خاص امکان پذیر است که بیشتر در اختیار سازندگان فیلم ها قرار دارد. با استفاده از نشانگر ماوس و در آینده ای نزدیک با استفاده از هدست واقعیت مجازی خود، می توانید تمام محیط را به نظاره بنشینید و به عبارتی درون محیط باشید.

فید فیسبوک و پخش کننده ویدیو فیسبوک حالا این قابلیت را در اختیار کاربر قرار می دهد تا ویدیوها را در این حالت تماشا کنند. در حال حاضر کاربران دسکتاپی و اندرویدی می توانند قابلیت مذکور را در فید فیسبوک خود امتحان کنند اما کاربران iOS باید چند ماه منتظر بمانند.

با توجه به پیش بینی افزایش محتوای ویدیویی در فیسبوک طی یک الی دو سال آینده و عرضه آکیلس در سال ۲۰۱۶ میلادی، احتمالا شاهد افزایش چشمگیر ویدیوهای ۳۶۰ درجه در فیسبوک خواهیم بود که برای تماشای شان بهتر است یک هدست واقعیت مجازی داشته باشیم.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟