فرآیند توسعه آکیلس ریفت برای اکس باکس وان هنوز آغاز نشده است

شرکت آکیلس در کنفرانسی پیش از E3 2015، از همکاری نزدیک خود با مایکروسافت و تیم اکس باکس خبر داد. هر دو شرکت در قبال یکدیگر وظایفی دارند و موفقیت یکدیگر را در حوزه ای که وارد آن شده اند تضمین می کنند. اسپنسر بدون اندک خرجی صاحب هدست واقعیت مجازی شد و در عوض آکیلس به منابع بی پایان مایکروسافت دست یافت.

با این وجود، نیت میچل، معاونت بخش محصولات آکیلس می گوید توسعه آکیلس ریفت، هدست واقعیت مجازی این شرکت، برای اکس باکس وان هنوز جای کار دارد و بحث های بسیاری باید مطرح شود. در حقیقت آکیلس هنوز چیزی برای نمایش روی این کنسول ندارد و ساخت هدست برای اکس باکس وان هنوز در حد گفتمان و قرارداد است.

وی در گفتگو با وبسایت Polygon گفت: «گفتگویی بوده اما ما هنوز خیلی نزدیک نشده ایم.» در حقیقت مهندسینی که ریفت را برای سال آینده آماده می کنند، سخت مشغول ارائه تجربه ای منحصر به فرد روی ویندوز هستند. اضافه شدن اکس باکس وان، لینوکس و OS X به خط کاری آن ها، می تواند کار را برای شان دشوار کرده و قدرت رقابت با سونی را از آن ها بگیرد.

میچل صریحا می گوید: «واقعا هیچ کس در حال حاضر به آوردن ریفت روی یک کنسول فکر نمی کند. مخصوصا حالا که مشخصات سخت افزاری با آنچه که ما هدف گرفته ایم بسیار متفاوت است.»

آکیلس ریفت نیازمند یک کامپیوتر قدرتمند است و طبیعتا اکس باکس وان نمی تواند چنین قدرتی در اختیار آن ها قرار دهد، بنابراین باید بیشتر منتظر اعلام اخبار از سوی مایکروسافت و آکیلس در ارتباط با عرضه هدست واقعیت مجازی فیسبوک برای اکس باکس وان باشیم.

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟