استارتاپ ویکند شهر هوشمند از 15 تا 17 مهر برگزار می شود

استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی-تجربی در سراسر دنیاست که در ۳ روز آخر هفته برگزار می گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب ها و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند.

جمعیت جهان در مناطق شهری بسرعت در حال افزایش است. با توجه به آمار ارائه شده توسط سازمان ملل، تا سال 2050، %70 جمعیت جهان (6.3 میلیارد انسان) وارد محدوده های شهری خواهند شد. این رشد سریع جمعیت شهری موجب افزایش نگرانی ها در حوزه چگونگی مدیریت موثر شهرها شده است.

مدیریت پسماند، سلامت انسان، مشکل ترافیک، و به طور کلی نبود زیر ساخت مناسب را می توان به عنوان مهم ترین دغدغه های زندگی شهری تلقی کرد. برای جلوگیری از این بحران به شیوه های جدید مدیریتی و اجرایی در شهرها نیازمندیم. این نیاز موجب به وجود آمدن پدیده «شهر هوشمند» شده است.

این دوره از استارتاپ ویکند، به صورت تخصصی به موضوعات شهری اختصاص دارد و از 15 تا 17 مهر ماه در دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد. افرادی که در استارتاپ ویکند شهر هوشمند شرکت می کنند، به دنبال یافتن راهکارهایی برای هوشمند ساختن شهرها هستند و در این مسیر از فناوری هایی مثل تلفن های هوشمند و اینترنت اشیاء کمک می گیرند که می توانند نقش مؤثری در حل مشکلات شهری ایفا کنند.

برای ثبت نام در استارتاپ ویکند شهر هوشمند، به آدرس زیر مراجعه کنید:

swurban.ir

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟