همه چیز درباره آیفون 13
موسس اندروید می گوید هوش مصنوعی موج بزرگ بعدی در دنیای تکنولوژی خواهد بود

موسس اندروید می گوید هوش مصنوعی موج بزرگ بعدی در دنیای تکنولوژی خواهد بود

طی گفتگویی در همایش Code/Mobile، اندی رابین، موسس شرکت اندروید بیان داشت که معتقد است موج بزرگ بعدی دنیای تکنولوژی در حوزه هوش مصنوعی رقم می خورد. رابین، چندی پیش گوگل را به مقصد راه اندازی استارتاپی با نام Playground ترک کرد.

وی می گوید پس از گذراندن مدت زمان زیادی در بازوی رباتیک گوگ، معتقد است اتفاق بزرگی در زمینه دستگاه هایی که نمایشگری ندارند رخ خواهد داد. برای مثال چراغ های راهنمای ترافیک یا حتی ماشین ظرفشویی درون خانه تان، وی می گوید: «رباتیک و اتوماسیون به درون زندگی ما رخنه خواهند کرد».

از سوی دیگر، هوش مصنوعی از طریق کلود هم مسئله دیگری است. همین حالا می بینیم که Playground با کمپانی هایی نظیر castAR همکاری به عمل آورده و برای ساخت عینک های واقعیت افزوده سرمایه گذاری کرده است. یا شرکت Connected Yard از دیگر پروژه های محبوب رابین را پیش می برد؛ آن ها دستگاهی ساخته اند که میزان مواد شیمیایی استخرها را مورد بررسی قرار می دهد.

البته وی هنوز هم موبایل ها را فراموش نکرده. وی به توسعه سیستم عاملی متن باز و نگذاشتن هر گونه محدودیتی روی اندروید افتخار می کند، چرا که همین عامل سبب شده گستره وسیع تری از مخاطبان را تحت پوشش خود قرار دهند. اما وی گرانی های خاص خود را دارد: «بدترین چیزی که از منظر یک محصول ممکن است رخ دهد، کاهش دادن سرعت خلاقیت است.»

از نگاه وی سیستم عامل جدید مایکروسافت درک کاربران را به مرحله ای جدید می برد و از سویی هم ردموندی ها را به خاطر عرضه محصولات سری آفیس برای اندروید و iOS تحسین می کند، چرا که چنین اقدامی از روشن فکری مدیران کمپانی خبر می دهد.

مسئله آخری که وی به آن اشاره دارد، انحصار قرارداد دو ساله اپراتورهای تلفن همراه در ایالات متحده است. حالا با وجود سیستم جامپ از T-Mobile، نکست از AT&T و حتی طرح اپل برای ارتقای کاربرانش، دیگر کسی به خاطر خرید تلفنی گران قیمت با پرداخت اندک ماهانه لازم نیست زیر بار قراردادها برود. چنین اقدامی، بازار آمریکا را به چین، که ۸۰ درصد تلفن های همراه در آن آنلاک هستند نزدیک می کند.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato