پاسخ رسمی اپل به تفاوت عملکرد چیپست های آیفون 6 اس

پاسخ رسمی اپل به تفاوت عملکرد چیپست های آیفون 6 اس

چیپست A9 به کار رفته در آیفون 6 اس توسط دو شرکت سامسونگ و TSMC ساخته شده است. اگر به خاطر داشته باشید، چند روز پیش طی مطلبی عنوان کردیم که عملکرد این دو چیپست با یکدیگر متفاوت است.

بر اساس آزمایش های انجام شده، مشخص گشته است که چیپست ساخته شده توسط TSMC عملکردی سریع تر دارد و ضمن تولید گرمای کمتر، از مصرف باتری بهینه تری نیز برخوردار است.

نکته جالب اینکه سامسونگ چیپست های سفارش داده شده توسط اپل را با تکنولوژی ۱۴ نانومتری تولید کرده است. بر روی کاغذ این تکنولوژی در مقایسه با سیستم تولید ۱۶ نانومتری TSMC گزینه برتر به حساب می آید، اما در عمل این چیپست های شرکت تایوانی است که عملکرد بهتری را از خود بر جای می گذارد.

در این میان عمر باتری موضوع بسیار مهمی به حساب می آید. مقایسه این دو چیپست با یکدیگر نشان داده است که آیفون های مجهز به چیپست TSMC تا دو ساعت عمر باتری بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهند.

این تفاوت آنقدر فاحش است که حتی اپل را نیز به واکنش واداشته است. به تازگی یکی از سخنگویان اپل در این رابطه چنین گفته است:

«چیپ A9، که توسط اپل طراحی شده و در آیفون 6s و 6s plus به کار رفته، پیشرفته ترین چیپست دنیا است. هر چیپی که توسط ما استفاده می شود، از استانداردهای بسیار سختگیرانه اپل برخوردار است تا بتواند عملکردی بی نظیر و عمر باتری فوق العاده ای را در اختیار شما بگذارد. فارغ از ظرفیت، رنگ و مدل آیفون 6s این حساسیت ها در تمامی محصولات اعمال می شود.

آزمایش هایی که در آن ها پردازنده با فشار زیاد به کار گرفته می شود تا بر اساس آن عمر باتری مشخص شود، نشان دهنده نحوه مصرف در دنیای واقعی نیستند. این آزمایش ها برای مدت زمانی طولانی، فشار بسیاری را به CPU وارد می کنند و شرایطی را به وجود می آورند که توسط کاربر واقعی هرگز تجربه نمی شود.

آزمایش های ما و اطلاعاتی که از کاربران به دست آورده ایم، نشان داده است که تفاوت عمر باتری آیفونها با یکدیگر تنها ۲ تا ۳ درصد است.»

نظرات ۴۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato