گزارش: فروش مک های اپل به کمترین میزان خود در دو سال اخیر رسیده است

گزارش: فروش مک های اپل به کمترین میزان خود در دو سال اخیر رسیده است

اگرچه اپل با آیفون هایش بازار را در مشت خود گرفته اما اوضاع برای مک بوک ها و iMac های این شرکت پرآوازه خوش نیست. طبق گزارش شرکت تحقیقاتی IDC، میزان فروش کامپیوترهای این شرکت در بازه زمانی سه ماه گذشته، به کمترین میزان خود طی ۲ سال گذشته رسیده است.

البته تحلیلگران هنوز در ارتباط با نرخ افت توافق رسمی ندارند ولی IDC گزارش افت ۳.۴ درصدی را می دهد اما از سوی دیگر گارتنر می گوید این رقم ۱.۵ درصد افزایش داشته. این دو سازمان تحقیقاتی درست در برابر یکدیگر ایستاده اند و در حالی که IDC می گوید از سال ۲۰۱۳ تاکنون فروش مک ها تا این حد کاهش نداشته اما گارتنر کاملا مخالفت می کند.

حقیقت ماجرا این است که تمایل مردم به خرید کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها کاهش یافته است. با این حال وال استریت ژورنال می گوید اپل حالا ۷.۶ درصد بازار پی سی را در اختیار دارد در حالی که همین رقم سال گذشته ۶.۹ درصد است.

مایکروسافت در این زمینه اصلی ترین رقیب اپل به حساب می آید و با عرضه ویندوز ۱۰ و معرفی سرفس بوک و سرفس ها امید می رود که بتواند سهم اپل را اندکی کاهش دهد و کفه ترازو را به سوی خود سنگین کند. در هر صورت، گزارش مالی اپل ۲۷ اکتبر منتشر می شود و حقایق را در آن می توان یافت.

نظرات ۴۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato