همه چیز درباره آیفون ۱۱

صرفاً خوب بودن فرهنگ شرکت شما کافی نیست، باید متمایز باشید

درست مثل وجه تمایز برند ها که به جذب مشتری کمک می کند، تمایز فرهنگ سازمانی شرکت ها نیز جذب نیروی کار حرفه ای و مناسب را تسهیل خواهد کرد. اما با وجود اینکه تمرکز روی فرهنگ شرکت محبوبیت زیادی دارد، سازمان های زیادی وجود ندارند که فرهنگ متمایزی داشته باشند. این مصداق مثل معروف دپارتمان بازاریابی است که می گوید «ما باید برندی قوی داشته باشیم»، بدون اینکه مشخص کند این قدرت قرار است دقیقاً روی چه چیزی استوار باشد.

به همین علت است که می بینیم این کلمات در بیانیه ی ارزش های بسیاری از شرکت ها تکرار شده اند: احترام، اعتماد، لذت بردن از کار و انسجام. شاید تنوع، تعادل کار و زندگی، و خدمت به جامعه را نیز گاهی در این میان ببینیم. اسنک مجانی و بازی های دسته جمعی، تبدیل به بخش جدایی ناپذیر شرکت های فناوری شده اند و اتاق نگهداری از فرزندان و باشگاه ورزشی نیز در حال تبدیل شدن به مد جدید کمپ های شرکت های بزرگ است. همه ی اینها عالی اند اما تمام شرکت ها را شبیه به هم کرده اند. نیروی کار آینده نگر از کجا باید بداند کار کردن در کدام شرکت واقعاً برایش مناسب است؟

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

رهبران و مدیران نیروی انسانی می توانند برای خلق فرهنگی متمایز، از اصول بازاریابی خوب کمک بگیرند. فرهنگ مورد نظر ما فرهنگی است که نیروی انسانی مناسب را جذب و نگهداری کند. رهبران باید با شناسایی پویایی فرهنگ خاصی شروع کنند که به خلق نتایج مورد نظرشان منجر می شود. سپس آن را به وضوح به زبان بیاورند و فعالانه پرورش دهند. آنها با این کار در جنگ جذب استعدادها شمشیر تیزی برای خود درست می کنند که اغلب مواقع از پیشنهاد حقوق بیشتر نیز کارا تر است و مستقیماً باعث تقویت عملکرد می شود. افراد اگر در فرهنگی سازگار با روحیات خود قرار بگیرند شکوفا خواهند شد و این شکوفایی، چرخه ای تقویتی به سمت بالا در کل شرکت به راه خواهد انداخت.

شرکت هایی که فرهنگی کاملاً تعریف شده دارند برای مشتریان نیز شرکت های بهتری هستند، چرا که به کارمندان خود اجازه می دهند تجربه ی متفاوتی برای مشتری بیافرینند. برای مثال، «مهم ترین ارزش خانوادگی» شرکت زاپوز، «شگفت زده کردن مشتری با خدمات است». این شرکت می گوید «ما به دنبال شگفت زده کردن مشتریان، همکاران، فروشندگان ، شرکا، و در بلند مدت، سرمایه گذاران خود هستیم». زاپوز در جستجوی این هدف، نیاز به «کمی غیرمتعارف و نوآور» بودن را به رسمیت می شناسد. رویه های داخلیِ منحصر به فرد زاپوز، از جمله انتشار کتاب سالانه ی فرهنگ شرکت به قلم کارمندان، و اجازه دادن به آنها برای تزئین کاملاً دلخواه اتاقهایشان، فرهنگ متمایزی خلق کرده است. این فرهنگ در عوض، طراحی متفاوتی که برای تجربه ی مشتری از آن بهره مند است را به رخ می کشد. به عنوان نمونه ای از این تجربه ی متفاوت می توان از غافلگیری مشتری با پیشنهادهای ناخوانده ی ارسال محصولات و ثبت نکردن مدت تماس های تلفنی نمایندگان بخش خدمات مشتریان نام برد. بخش خدمات مشتریان این شرکت می تواند هرچقدر لازم است با مشتری مکالمه ی تلفنی داشته باشد.

اما شرکتی مثل ونگارد رویکرد کاملاً متفاوتی در پیش گرفته است. ونگارد می توانست با استفاده از حباب اینترنت و رکود بزرگ اقتصادی، برای مشتریانش نتایج ثابتی خلق کند؛ چون اساساً فرهنگش مشوق احتیاط است. ونگارد از روی اعتقاد و وفاداری به سرمایه گذار های کوچک عمل می کند و به مشاوران خود یاد می دهد اگر ثبات بلند مدت را قربانی کنند، باید از منافع کوتاه مدت نیز دست بکشند.

یا مثلاً آمازون را در نظر بگیرید که فرهگنش در هفته های اخیر از سوی رسانه ها مورد سرزنش واقع شده است.

فرهنگ این شرکت شاید بر خلاف گفته های مدیر عامل آن اندکی ظالمانه و سختگیرانه باشد. اما همین فرهنگ عملکرد گرای بسیار پر توان آمازون شاید دلیلی برای نوآوری های مداوم و رشد ثابت آن باشد که باعث شده کماکان به جذب کارکنان ماهر و مأموریت مدار ادامه دهد.

می توان از این اصول تمایز برند در بازاریابی، برای خلق فرهنگی متمایز نیز استفاده کرد:

  • انجام تحلیل رقابتی به منظور تعیین برتری های بالقوه و ویژگی های متمایز کننده (و یا بهتر از آن، شناسایی نقاط سفیدی که کسی در آن مشغول فعالیت نیست).
  • استفاده از بخش بندی با هدف شناسایی گروه های مختلفی که با شرکت ارزش های مشترک دارند، و همچنین مشخصه های متمایزی که می توان از آنها برای هدف قرار دادن گروه های مذکور استفاده کرد.
  • تبیین صریح بیانیه ی ارزش ها (اینکه شرکت شما نه تنها به چه کاری مشغول است، بلکه فعالیت آن از چه جهت حائز اهمیت است).
  • نترسیدن از به کار گیری شخصیت و ریسک کردن با هدف متمایز شدن.

به یاد داشته باشید که یک فرهنگ غیر معمول (حتی به گونه ای که باعث انتقاد بیرونی ها شود) چیزی نیست که بابتش عذرخواهی کنید. این نوع فرهنگ در حقیقت برای جذب افراد مناسب یک مزیت محسوب می شود.

مطالب مرتبط

2 کار به ظاهر غیر منطقی که باید بعد از اخراج شدن انجام دهید

فرض کنیم به تازگی از محل کار خود اخراج شده اید. ممکن است از این بابت خوشحال، نگران و یا عصبانی باشید. احساستان هرچه که باشد، دو کار هست که باید انجام دهید و شاید از هیچ کدام خوشتان نیاید.وسوسه ی کوبیدن در، رفتن و هیچ وقت برنگشتن را کنار بگذارید. انجام این دو کار مهم... ادامه مطلب

چگونه خود را در برابر استرس واکسینه کنیم؟

استرس امری مسری است و درست مانند یک بیماری هوازی می تواند با تماس های عادی از فردی به فرد دیگر انتقال پیدا کند.براساس اعلام هوارد فریدمن و رونالد ریگیو از پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا، استرس می تواند از طریق کلامی و رفتاری به دیگران انتقال یابد. اگر فردی که دچار استرس است وارد محدوده دیدتان... ادامه مطلب

۵ دلیل عمده ناکارآمدی طرح کسب و کار

اکثر شما برای استارتاپ خود طرح کسب و کار دارید، چرا که این سند، طرح کلی و نقشه ی راه هر شرکتی محسوب می شود. چه آن را با هدف اشتراک گذاری با مدیران برای کمک به استراتژی های شرکت تدوین کرده باشید و چه برای ارائه به سرمایه گذاران با هدف تأمین مالی، طرح... ادامه مطلب

۱۰ نکته ای که هر کارآفرین جوان باید بداند

هر کارآفرین جوان احتمالا مقالات زیادی را دیده که برای دارندگان کسب و کار توصیه هایی داشته باشند. اما از این مقالات واقعا چند تایشان برای یک کارآفرین جوان مفید هستند؟در این مطلباز سوابق و تجربیات یک کارآفرین که در جوانی تجربه کرده از زبان خودش در اختیار شما قرار داده شده است.. تجربیاتی که... ادامه مطلب

یک توصیه ساده بهره وری به سبک وارن بافت

همه ی ما هر روز با این انتخاب از خواب بیدار می شویم: امروز چه کار کنم؟همین سؤال ساده می تواند در انتهای روز باعث دستیابی به یک دستاورد ارزنده و یا مایه ی شرمساری شما باشد. بدترین روزهای اغلب ما روزهایی هستند که بالاخره پای میز کارمان می نشینیم تا به کارهایی که قبلاً... ادامه مطلب

علت موفقیت شخصیت های «نه چندان دوست داشتنی» دنیای کسب و کار چیست؟

شخصیت های نه چندان دوست داشتنی که دنیا را با هوش سرشار خود متحول کرده اند کم نیستند. شاید برجسته ترین آنها استیو جابز فقید باشد که جدای از بدنامی اش به خاطر داد زدن بر سر کارمندان و ناسزاهایی که به آنها و کارشان می گفته، اپل را به یکی از موفق ترین شرکت های دنیا... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x