6 تکنولوژی خارق العاده که زندگی بشر را در آینده تغییر خواهند داد

6 تکنولوژی خارق العاده که زندگی بشر را در آینده تغییر خواهند داد

6 تکنولوژی خارق العاده که زندگی بشر را در آینده تغییر خواهند داد

دنیای ده سال پیش با آنچه که امروز می بینیم تفاوت های عمده و جزئی بسیاری دارد. ۵۰ سال که به عقب بازگردیم این فاصله بیشتر می شود. حالا اگر یک سفر کوتاه به آینده داشته باشیم چه می شود؟

دنیای ده یا حتی بیست سال آینده ما تغییرات بسیاری خواهد کرد. ده سال پیش در چنین روزی، هیچ کس نمی دانست تلفن همراه چیست و برندهای مطرح بازار چیزهای دیگری بودند اما حالا همه جا بحث بر سر این است که کدام تلفن سریع تر و بهتر است.

یا کسی اصلا نمی دانست ماشین های خودران چه هستند و تصور آن رویایی عجیب غریب بود. لمس یک تکه شیشه و ارسال فرامینی خاص عجیب و غریب بود و فقط سازمان های سری به آن دسترسی داشتند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید، می خواهیم تکنولوژی های آینده دار امروز را نشان تان دهیم.

1-hydrogen-powered-cars-and-refueling-stations
ماشین هایی که سوخت هیدروژنی مصرف می کنند و پمپ هایی که گاز هیدروژن به ماشین ها می دهند در آینده ای نه چندان دور حداقل در آمریکا و کشورهای پیشرفته دنیا به امری طبیعی تبدیل خواهد شد. اما امروزه این وسایل هزینه گزافی دارند و خریدشان چندان به صرفه نیست.
2-nearly-supersonic-trains
هایپرلوپ همان ایده ایلان ماسک است که سرعتی غیر قابل باور را در اختیار ترن ها قرار می دهد. این قطارها با سرعتی حدود ۳۴۰ متر در ثانیه حرکت می کنند، حتی سریع تر از قطارهای سریع السیر ژاپن با سرعت ۱۶۷ متر در ثانیه. اوایل امسال، ماسک مسابقه ای برگزار کرد تا شرکت های مختلف طرح شان را ارائه دهند. از میان ۱۷۰۰ تیم شرکت کننده، ۳۰۰ تیم موفق شدند تا در مرحله دوم شرکت کنند.
3-internet-for-everyone
اینترنتی برای همگان، آرزوی دیرینه مردم کشورهای جهان سومی است که فیسبوک، گوگل و باز هم ایلان ماسک در پی آن هستند. مطمئنا در سر راه این تکنولوژی موانع بسیاری وجود دارد اما در هر حال بزرگ ترین شرکت های سیلیکون ولی به دنبال امکان پذیر کردن آن هستند.
4-self-driving-semitrailers
تریلرهای خودران و به طور کل ماشین های خودران می توانند قشر عظیمی را از کار بیکار کنند. رانندگان ماشین های سنگین دیگر مجبور نیستند ساعت ها کنترل یک وسیله چند تنی را به دست بگیرند، در عوض می توانند تمام مدت به کار دیگری مشغول شده و صرفا حواس شان به خطاهای پیش آمده باشد. همین مسئله در مورد ماشین ها هم مطرح است. به هر حال اگر اشتباهات انسانی ما را به کشتن ندهد، هوش مصنوعی توانایی اش را دارد.
Capture
آتش سوزی ها بلای بسیار بر سر زمین آورده اند. در گذشته که شهرها سیستم امنیتی گسترده و قدرتمندی نداشتند و عمده ی خانه ها از چوب ساخته می شد، به خاکستر تبدیل شدن یک شهر غیر قابل اجتناب بود اما هنوز هم ما نمی توانیم جلو آتش سوزی های عظیم را در جنگل بگیریم. اما اخیرا دانشجویان دانشگاه جورج میسون متوجه فرکانس خاصی شده اند که در آن بازه صدایی، آتش کاملا خاموش می شود. تصور کنید حالا دستگاهی که می تواند این فرکانس را پخش کند به یک درون وصل شود و در مدت زمانی اندک جلوی یک فاجعه بزرگ را بگیرد.
6-portable-water-treatment-systems
شاید در کره ای زندگی کنیم که آب در آن فراوان است اما حقیقت امر چیز دیگریست. بدن انسان نمی تواند آب تصفیه نشده را مصرف کند و همین مسئله باعث شده تا بیش از ۷۸۰ میلیون نفر در سراسر جهان به آب آشامیدنی دسترسی نداشته باشند و دو میلیارد نفر از بهداشت بی بهره باشند. با این حال دستگاه های تصفیه آب همراه طی سال های آینده و با توجه به مشکل کمبود آب کمک شایانی به بشر خواهند کرد.

نظرات ۲۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل