ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

دارپا می خواهد وسایل نقلیه با قابلیت ناپدید شدن پس از انجام ماموریت بسازد

حتماً تاکنون ایکاروس به گوشتان خورده است، نام شخصی در افسانه های یونانی که به کمک بال های ساخته شده از موم از زندان فرار کرد و با نزدیک شدن به خورشید، بال های مومی اش آب ...

حتماً تاکنون ایکاروس به گوشتان خورده است، نام شخصی در افسانه های یونانی که به کمک بال های ساخته شده از موم از زندان فرار کرد و با نزدیک شدن به خورشید، بال های مومی اش آب شد و به دریا افتاد.

محققین دارپا با انتخاب این نام برای پروژه خود، تلاش دارند وسایل نقلیه ای بسازند که قادر باشد محموله ها را به مناطق دور افتاده و سربازان میدان جنگ رسانده و پس از آن ناپدید گردد.

مجموعه دارپا ۲ سال پیش پروژه VAPR را برای ایجاد قطعات الکترونیکی با قابلیت نابود شدن خودکار آغاز کرده بود و حالا با پروژه ICARUS قصد دارد ابعاد تازه ای به آن بیافزاید.

محققین می گویند از چنین وسایل نقلیه ای علاوه بر کاربردهای نظامی، می توان پس از بروز فجایع طبیعی مثل سیل و زلزله، برای رساندن لوازم ضروری به مناطق غیر قابل دسترس بهره گرفت، چرا که در این صورت پس از انجام ماموریت، لازم نیست پرسنل برای بازگرداندن وسیله نقلیه از منطقه تلاش مضاعفی را صرف نمایند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • عـــامـر
  عـــامـر | ۱۸ مهر ۱۳۹۴

  اگر بشه که چی میشه ، خیلی وقتا هست در اثر زلزله شاید تعداد زیادی نمیمیرن اما بخاطر امداد رسانی ضعیف و زیر آوار موندن باعث میشه بمیرن شاید با این مسیر انتقال کمک بهتر بشه و جان افراد بیشتری نجات پیدا کنه

 • امیر محمد
  امیر محمد | ۱۸ مهر ۱۳۹۴

  خدا کنه ایران هم رو چنین پروژه ای کار کنه!

 • hublot
  hublot | ۱۸ مهر ۱۳۹۴

  اینو اپل میخواد بسازه

مطالب پیشنهادی