فیفا به دنبال انتخاب یک استاندارد جامع برای استفاده از تکنولوژی های پوشیدنی در فوتبال

فیفا به دنبال انتخاب یک استاندارد جامع برای استفاده از تکنولوژی های پوشیدنی در فوتبال

ماه آینده فیفا به همراه «هیئت بین المللی فدراسیون فوتبال» [IFAB] که در واقع تایین کننده قوانین فوتبال هستند، تصمیم به برگزاری جلسه ای در مورد نحوه استفاده از فناوری های پوشیدنی در زمان برگزاری یک مسابقه ورزشی فوتبال دارند.

در این جلسه، در مورد استانداردهای مختلف گفتگو خواهد شد و نتیجه گیری می شود که در نهایت چه نوع از تکنولوژی های پوشیدنی در ورزش فوتبال و توسط تمام تیم های ورزشی حرفه ای مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اکنون گمانه زنی می شود که FIFA و IFBA تصمیم دارند استانداردی را انتخاب کنند که بر اساس آن، بتوان موقعیت دقیق بازیکنان در زمین را مشخص نمود و همه تیم های حرفه ای، ملزم به استفاده از این فناوری خواهند بود.

2710506_full-lnd

با استفاده از تکنولوژی های پوشیدنی می توان انتظار داشت که پزشکان و همچنین مربیان تیم ها، بتوانند آنالیز دقیق تری بر فعالیت بازیکنان داشته باشند. البته در حال حاضر نیز تیم های ورزشی حرفه ای از این تکنولوژی ها استفاده می کنند که توسط شرکت های مختلف ساخته شده و استانداردهای مختلفی دارند. هدف فیفا از برگزاری جلسه یاد شده این است که بتواند همه تیم ها را در استفاده از یک استاندارد واحد، یکپارچه کند.

برای مثال در حال حاضر، باشگاه «سیاتل ساندرز» از تکنولوژی های Catapult و Omegawave استفاده می کند. همین امر به تیم یاد شده اجازه می دهد تا عناصر سلامتی بسیاری را تحت نظارت خود قرار دهد که شامل انرژی مصرفی بازیکن، میزان پایداری هر شخص، تغذیه، الگوی خواب و سطح خستگی وی می شوند.

حال باید دید سرنوشت این تصمیم گیری چگونه خواهد بود و آیا در نهایت فیفا خواهد توانست نیاز همه باشگاه ها را با انتخاب یک استاندارد تامین کند یا خیر.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato