تیم کوک: سرویس پخش موسیقی اپل 15 میلیون مشترک دارد

تیم کوک: سرویس پخش موسیقی اپل 15 میلیون مشترک دارد

تیم کوک مدیرعامل اپل بعد از مدت ها خبرهای تازه ای را در مورد سرویس موسیقی این شرکت با مخاطبانش در میان گذاشته و اظهار نموده که اپل موزیک حالا بیش از ۱۵ میلیون کاربر دارد که در حدود ۶.۵ میلیون نفر از آنها ماهیانه ۹.۹۹ دلار را بابت حق اشتراک خود پرداخت می کنند و ۸.۵ میلیون نفر باقی مانده هم هنوز در حال استفاده از سرویس سه ماهه آزمایشی هستند که به صورت رایگان در اختیارشان قرار می گیرد.

همین آمار و ارقام اپل را به یکی از رقبای کوچک اما مهم اسپاتیفای بدل می کند که چندی پیش اعلام کرد در حدود ۲۰ میلیون کاربر اشتراکی دارد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اگر خاطرتان باشد سرویس اپل موزیک کارش را در اواخر ماه ژوئن آغاز کرد، بنابراین اکتبر (همان ماهی که در آن به سر می بریم) را می توان نخستین ماه کاملی در نظر گرفت که اپل کار دریافت حق اشتراک از علاقمندان به این سرویس را آغاز کرده است.

البته احتمال می رود که تعداد زیادی از کاربران پولی این سرویس فراموش کرده باشند اشتراک خود را لغو کنند و در نتیجه هزینه استفاده از اپل موزیک برای ماه اکتبر هم به حساب آنها نوشته شده باشد و همین امر باعث بالا رفتن تعداد مشترکانش شده باشد.

نکته دیگر اینکه برخی کاربران تازه استفاده از این سرویس را آغاز کرده اند. در ماه آگست Eddy Cue نایب رئیس خدمات و نرم افزارهای اینترنتی اپل اظهار داشت که این سرویس ۱۱ میلیون مشترک آزمایشی داشته است و این یعنی از آن زمان تاکنون ۴ میلیون مشترک غیر پولی دیگر به رقم یاد شده اضافه گردیده است.

البته سنجش میزان محبوبیت اپل موزیک مستلزم گذر زمان است اما خود کوک که ظاهرا در اظهارات شب گذشته خود روند پیشرفت این سرویس و جذب مخاطب توسط آن را مثبت ارزیابی کرده  است.

وی در مصاحبه با وال استریت ژورنال اعلام نمود: «اوضاع واقعا خوب پیش می رود و خوشبختانه تعداد زیادی از مردم در حال علاقمند شدن به این سرویس هستند.»

ویجیاتو

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato