تیم کوک: صنعت خودرو سازی برای یک تغییر بزرگ آماده است

تیم کوک: صنعت خودرو سازی برای یک تغییر بزرگ آماده است

از ابتدای سال جاری و با گزارشی که از سوی وال استریت ژورنال منتشر شد، شایعات بسیار گسترده ای آغاز گشتند که همه اشاره داشتند به تلاش اپل برای توسعه‌ی یک خودروی هوشمند و الکتریک.

از آن زمان تا کنون، منابع مختلف دیگری این مسئله را تایید کرده اند اما اپل و همینطور مدیر عاملش، آقای تیم کوک هیچگاه تلاشی برای رد این مسئله نکرده اند. البته زمانی که به شکل مستقیم از وی در مورد خودروری اپل سوال می شود، وی به شکلی مسیر گفتگو را تغییر می دهد اما ساعاتی پیش، کوک در یک کنفرانس در برابر آقای «جرارد بیکر»، سردبیر وال استریت ژورنال قرار گرفت و با وی به مصاحبه پرداخت. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

تیم کوک در این گفتگو که ساعاتی پیش به اتمام رسید گفت که صنعت خودرو سازی آماده است برای یک تغییر عظیم ولی اظهار ننمود که آیا شرکت اپل نیز نقشی در این تغییر و تحول خواهد داشت یا خیر.

وی گفت: «من تغییرات بسیار بزرگی را در این صنعت متصور هستم؛ شاید شما با من موافق نباشید اما این نظر من است.»

آقای بیکر، سردبیر وال استریت ژورنال از آقای کوک پرسید که آیا اپل در حال توسعه یک خودروی الکتریکیست یا خیر، با این حال تیم کوک از پاسخ دادن به این سوال امتناع ورزید و به تلاش های شرکتش در زمینه بهینه سازی تجربه کاربری از خودروهای فعلی پرداخت.

تیم کوک اذعان دارد که اکنون این شرکت در حال بهبود تجربه کاربری استفاده از آیفون در خودروهای دارای سیستم CarPlay است.

در این میان از وی سوال شد که کمپانی اپل تا کنون چه تعداد از ساعت های هوشمند خود را به فروش رسانده که آقای کوک، پاسخی دقیق به این پرسش هم نداد: «می توانم به شما بگویم که در اولین دوره سه ماهه پس از آغاز فروش ساعت، توانستیم تعداد قابل توجهی از این محصول را به فروش برسانیم. در دوره سه ماهه بعدی این رقم حتی شگفت انگیز تر هم شد و در دوره فعلی تصور می کنم که می توانیم باز هم بتوانیم فروش بالاتری کسب کنیم.»

تیم کوک البته اخبار تازه ای هم با خود به همراه داشت. وی خبر داد که اکنون سرویس موسیقی اپل دارای ۶.۵ میلیون مشترک (افرادی که هزینه پرداخت می کنند) است و همچنین اذعان داشت که اپل تی وی جدید از روز دوشنبه آینده قابل سفارش بوده و ارسال این سفارشات از پایان همان هفته آغاز خواهد شد.

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato