خودروی اپل مقصر اصلی سقوط استارتاپ سازنده موتورسیکلت های الکتریکی

شاید تا عرضه خودروی الکتریکی و هوشمند اپل سال ها فاصله داشته باشیم اما اینکه شرکت یاد شده در حال توسعه یک خودروست، مدت ها است که نقل محافل گشته و دیگر بر کسی هم پوشیده نیست.

این کمپانی اکنون در حال جذب نیروهای کار متخصص از سراسر جهان است و به شکلی نه چندان جوانمردانه در حال جذب نیروی کار متخصص و مهندسان ارشد رقبایش است. پیش از این گزارش شده بود که مهندسین زیادی از تسلا به سوی اپل مهاجرت کرده اند و کمپانی ایلان ماسک، تنها شرکتی نبوده که با چنین شرایطی رو به رو شده.

البته، کمپانی های بزرگ همیشه می توانند نیروهای از دست رفته را کم و بیش جایگزین کنند ولی استارتاپ ها چنین قابلیتی ندارند و در صورت از دست دادن یک مهره کلیدی، به زوال رفتنشان ساده تر از پیش می شود. حال یک استارتاپ تولید موتورسیکلت های الکتریکی به نام Mission Motors خبر می دهد که بیشتر مهندسان برتر خود را از دست داده و این افراد، جذب اپل شده اند.

رویترز خبر می دهد که این استارتاپ در ماه گذشته ورشکستگی اش را اعلام نموده و اظهار کرده از سال ۲۰۱۲، کارکنان اش به دلایل مختلف به کمپانی اپل هجرت کرده اند. گفته می شود که Mission Motors صرفا ۶ مهندس برتر خود را در سال گذشته از دست داده که این اشخاص همگی به قصد استخدام در اپل، کارشان در استارتاپ یاد شده را رها کرده اند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟