همه چیز درباره آیفون 13
تسلا موتورز می خواهد چین را تسخیر کند

تسلا موتورز می خواهد چین را تسخیر کند

تسلا موتورز که یک شرکت خودروسازی آمریکایی است، ماشین های خود را تاکنون فقط در کالیفرنیا تولید می کرد اما به گفته مدیرعامل این کمپانی - ایلان ماسک - آنها تصمیم دارند این روند را تغییر دهند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

به گزارش وال استریت ژورنال، ماسک گفته است تسلا به زودی تولید خودروهای خود را در چین هم آغاز خواهد کرد. هدف آنها از این کار، کاهش قیمت محصولات محسوب می شود. وی باور دارد با ساخت خودرو در این کشور تا اندازه زیادی از هزینه‌ های تولید کاسته خواهد شد و در عین حال، هزینه حمل و مالیات نیز به آن اضافه نمی شود و در نتیجه اتومبیل ها با قیمت مناسب تر در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

البته این تصمیم به ظاهر آسان به نظر می رسد ولی نباید از یاد برد کشور چین به خودروسازهای خارجی اجازه نمی دهد بدون داشتن شریکی متعلق به همین سرزمین، در این کشور پهناور کارخانه خودروسازی تاسیس کنند. به همین دلیل، تسلا به یک شریک چشم بادامی برای اجرایی کردن طرح های خود نیاز دارد.

در سال گذشته میلادی، حدود ۲۰ میلیون خودرو در یکی از پرجمعیت ترین کشورهای دنیا فروخته شده است که چین را به بزرگ ترین بازار خودروهای الکتریکی تبدیل کرده، همین موضوع انگیزه ی بسیار بزرگی برای تسلا به منظور حضور در این بازار و بنا کردن کارخانه هایش در سرزمین اژدهای سرخ محسوب می شود.

در حال حاضر، این خودروساز آمریکایی برای تولید ماشین هایش هزینه های گزافی متحمل می شود. به طور مثال باید گفت برای مدل S حدود ۱۰۶ هزار دلار هزینه می کند. در عین حال، چین در پی تشویق مردم خود برای خرید خودروهای الکتریکی است که دوستدار محیط زیست به حساب می آیند و آلودگی کمتری تولید می کنند. به همین دلیل باید گفت، وجود کارخانه تسلا موتورز در خود این کشور به کاهش قیمت ها کمک بسیاری خواهد کرد؛ مشتری ها بیشتر می شوند و متعاقبا آب و هوای شهرهای چین نیز بهتر می گردد. این می تواند یک بازی برد برد برای دولت چین و شرکت تسلا باشد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato