مایکروسافت در پی قانع کردن کاربران MacBook به استفاده از Surface Book

مایکروسافت در پی قانع کردن کاربران MacBook به استفاده از Surface Book

هنوز یک ماه از معرفی سرفس بوک سپری نشده و این شرکت در روز گذشته، عرضه عمومی این دستگاه را برای کاربرانی که پیش سفارش خود را مدتی قبل به ثبت رسانده بودند، آغاز کرد.

در مراسم معارفه این لپ تاپ، مایکروسافت آن را در کنار مک بوک پرو قرار داد و اذعان داشت که سرعت لپ تاپی که توسعه داده، دو برابر مک بوک پروی ۱۳ اینچی از اپل است. جدا از حقیقت داشتن و یا نداشتن این ادعا، باید به این موضوع توجه داشت که مایکروسافت به شدت کاربران مک را با سرفس بوک هدف گرفته است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

دلیل این موضوع نیز کاملا مشخص است؛ لپ تاپ های ویندوزی تا کنون پرچمدار صاحب نامی نداشته اند و کاربرانی که به کیفیت ساخت اهمیت ویژه ای می دادند، به سراغ خرید مک بوک های اپل می رفتند. اکنون کمپانی ساکن ردموند بخشی جدید در وب سایت خود راه اندازی نموده و در آن نحوه مهاجرت از مک به سرفس بوک را به شکل کامل توضیح داده است.

در میان این توضیحات می توان اطلاعات بسیاری در مورد کلیدهای میانبر کیبورد، تغییراتی که در ترکپد این محصول داده شده و نحوه جستجو در ویندوز ۱۰ و توضیحات کامل تری را برای کاربرانی که صرفا با مک آشنایی دارند مشاهده کرد. مایکروسافت در صفحه جدید، تلاش کرده همه نیازهایی که کاربران مک ممکن است در ویندوز داشته باشند را در نظر گیرد و به آنها پاسخ دهد.

لازم به اشاره است که در سال ۲۰۰۲، اپل کمپین مشابهی راه اندازی نمود و از کاربران ویندوز دعوت کرد که MacBook را امتحان کنند. چنین کاری به خودی خود، هیچ اشکالی ندارد و در دنیای پر از تبلیغات امروزی، امری قابل قبول است اما از زمانی که اپل چنین کاری را انجام داد، بیش از ۱۳ سال می گذرد و حالا مایکروسافت در پی قانع کردن کاربران مک بوک به استفاده از سرفس بوک یا بهتر است بگوییم ویندوز است.

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato