پروژه های کیک استارتر تا به امروز ۲ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده اند

پروژه های کیک استارتر تا به امروز ۲ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده اند

کیک استارتر، وبسایتی که به صاحبان ایده اجازه می دهد تا تجارت خود را مطرح نموده و سرمایه ای انبوه از سوی مردم کسب کنند رکورد جدیدی به ثبت رسانده است. از ابتدای عمر کیک استارتر تا تاریخ ۱۱ اکتبر، مبلغی بالغ بر ۲ میلیارد دلار سرمایه عمومی روانه حساب های بانکی مطرح کنندگان ایده ها شده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

کیک استارتر سال ۲۰۰۹ تاسیس شد و پنج سال به طول انجامید تا یک میلیارد اول جمع آوری شود اما طی ۱۹ ماه، یک میلیارد دیگر از طریق این پلتفرم روی پروژه های متنوع سرمایه گذاری شده است.

رشد عجیب پلتفرم هایی نظیر کیک استارتر و Indiegogo طی دو سال گذشته، سبب شده تا تولیدکنندگان هرگونه محتوایی میل به سرمایه گذاری از این طریق را پیدا کنند. در صفحه ای جدید، کیک استارتر اعداد و ارقام جالبی را منتشر کرده که نشان از اهمیت بالای سرمایه گذاری عمومی دارد.

تعداد تمام کسانی که روی پروژه ها سرمایه گذاری کرده اند حالا از ۹.۵ میلیون نفر گذشته و تنها ۳ میلیون از این تعداد، در دو الی پنج پروژه سهیم بوده اند. جالب اینجاست که ۱.۷ میلیون نفر، رقمی معادل ۱۵۰ میلیون دلار از طریق کیک استارتر به یک پروژه کمک کرده اند، در حالی که می دانستند از طریق کمک مالی خود، هیچ منفعتی دریافت نخواهند کرد.

از زمانی که کیک استارتر مرز ۱ میلیارد دلار را در مارس ۲۰۱۴ رد کرد، هر دقیقه، به طور متوسط ۱۲۰۰ دلار سرمایه گذاری صورت می گیرد و هر ساعت نیز ۹ پروژه جدید ایجاد می شوند. آمار خیره کننده ی دیگری نشان می دهد که ۴۹ نفر به بیش از هزار پروژه کمک مالی کرده اند.

Screen_Shot_2015-11-04_at_12.40.09_PM.0

با نزدیک به ۵۱ هزار پروژه، بخش فیلم و ویدیو، پرطرفدارترین سوژه روی کیک استارتر بوده است. پس از آن موسیقی، چاپ و نشر، بازی های ویدیویی و هنر در رتبه های بعدی قرار دارند. با این حال، بیشترین سرمایه گذاری روی بازی های ویدیویی صورت گرفته است. از مجموع ۲ میلیارد، تنها ۴۱۲.۴ میلیون دلار متعلق به بازی های ویدیویی است و تکنولوژی و طراحی به ترتیب با ۳۶۰ و ۳۵۱.۶ میلیون دلار در رتبه های بعدی هستند.

طی سال های اخیر، کیک استارتر در رشد استارتاپ های بسیاری موثر بوده است. از داستان موفقیت ساعت های هوشمند پبل گرفته تا قوت گرفتن جریان واقعیت مجازی با هدست آکیلس ریفت که حالا فیسبوک متصدی آن است.

با این حال، صدها ایده جالب و متفاوت هم محجور ماندند و سرمایه گذاری موفقی روی آن ها صورت نگرفت. از سوی دیگر، همکاری کیک استارتر با کمیسیون تجارت فدرال سبب شده تا جلوی پروژه های جعلی نیز گرفته شود، پروژه هایی که صرفا مبلغی هنگفت را از مخاطبان دریافت می کنند و در عوض محتوایی ارائه نمی دهند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato