تسلا می خواهد بلوتوث را به ریموت درب خودروهایش اضافه کند

تسلا می خواهد بلوتوث را به ریموت درب خودروهایش اضافه کند

بر اساس گزارش های رسیده، شرکت تسلا تاییدیه FCC را برای یک ریموت درب خودرو دریافت کرده که از BLE یا بلوتوث کم مصرف برخوردار است و از این جهت نمونه متفاوتی به شمار می رود.

هرچند ریموت های فعلی این شرکت از نظر ظاهری جذاب هستند، اما برخلاف خودروهای تسلا، از ویژگی های متفاوت برخوردار نیستند و مثل همه ریموت های معمولی دیگر روی فرکانس ۳۱۵ مگاهرتز کار می کنند، بر خلاف شرکت هایی مثل BMW که ریموت های متفاوت و مجهز به نمایشگر عرضه می کنند.

این در حالی است که تلفن های هوشمند با وجود اپلیکیشن های ارائه شده توسط سازندگان قادر هستند وظایف ریموت درب خودرو را به شکل بهتری انجام دهند، اما در نهایت به دلیل محدودیت هایی از جمله اتمام شارژ باتری و خطر دزدیده شدن یا خرابی، نمی توانند به شکل کامل جایگاه ریموت ها را بگیرند.

اکنون اما هنوز مشخص نیست که تسلا تاییدیه بلوتوث را به چه منظور دریافت کرده است، قابلیتی که می تواند تنها برای اتصال به خودرو مورد استفاده قرار گیرد، یا از آن در زمینه تبادل داده یا عملکردهای دیگر بهره گرفته شود.

با وجود بلوتوث در ریموت، تسلا همچنین می تواند به سادگی امکان پیدا کردن سوییچ گم شده را نیز به اپلیکیشن های اندروید و iOS خود اضافه کند، قابلیتی کاربردی که در حال حاضر برای انجام آن باید از لوازم جانبی مثل HTC Fetch کمک گرفت.

در پایان می توانید تصویری از ریموت جدید تسلا را مشاهده نمایید.

Screen_Shot_2015-11-06_at_9.26.29_AM.0.0

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato