سازمان امنیت ملی آمریکا «برخی» از حفره های امنیتی موجود در نرم افزارها را افشا می کند

سازمان امنیت ملی آمریکا «برخی» از حفره های امنیتی موجود در نرم افزارها را افشا می کند

آژانس امنیت ملی ایالات متحده، موسوم به NSA به تازگی اعلام نموده که قصد دارد آسیب پذیری نرم افزارهای کامپیوتری را اعلام نماید تا شرکت های بزرگ دنیای تکنولوژی و توسعه دهندگان به رفع آنها اقدام کنند. اما مشخصا این همه داستان نیست.

NSA عنوان نموده که ۹۱ درصد از آسیب پذیری ها را گزارش خواهد کرد و سپس این سوال پیش می آید که چه بر سر ۹ درصد باقی مانده خواهد آمد. این سازمان اعلام کرده که ۹ درصد باقی مانده شامل مشکلاتی می شوند که تا کنون از سوی سازنده نرم افزار یا سیستم عامل رفع شده اند و یا بنا به صلاحدید این سازمان و برای امنیت ملی، «بهتر است» فاش نشوند.

منتقدان اکنون اظهار می کنند که NSA در واقع با این کار، تصمیم دارد اذهان عمومی را از مشکل واقعی دور نماید. این سازمان اگرچه خبر داده که آسیب پذیری ها را به اطلاع عموم خواهد رساند اما باید توجه داشت که این اتفاق، پس از استفاده خود NSA از اطلاعات کاربران و مردم رخ خواهد داد.

رویترز گزارش می دهد که مقامات دولتی فعلی و پیشین کشور مورد بحث، خبر داده اند که سازمان یاد شده از همین روش برای کسب بیشتر اطلاعات مورد نیاز خود و همچنین حمله های سایبری بهره می گیرد و سپس داده های اینچنینی را در اختیار کمپانی های بزرگ تکنولوژیک قرار می دهد تا مشکل را حل کنند. رویترز همچنین در ماه مه سال ۲۰۱۳ گزارش داده بود که سازمان NSA، بزرگترین خریدار اطلاعات در مورد ضعف های سیستم عامل و نرم افزارها در جهان است. حالا هم بیراه نیست اگر تصور کنیم که سازمان امنیت ملی آمریکا تصمیم دارد برخی آسیب پذیری های سطحی را منتشر کند اما مشخصا حفره های امنیتی مورد نیاز خود را افشا نخواهد کرد. 

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato