گوگل اعلام کرده موتور هوش مصنوعی TensorFlow را به صورت اپن سورس در می آورد

گوگل اعلام کرده موتور هوش مصنوعی TensorFlow را به صورت اپن سورس در می آورد

گوگل چندی پیش اعلام کرد که با استناد به مجوز Apache 2، موتور هوش مصنوعی خود به نام TensorFlow را به صورت اپن سورس در می آورد و این یعنی بخشی از نرم افزار مورد استفاده شرکت مورد بحث که در سیستم های یادگیری ماشینی آن مورد استفاده قرار می گیرد (همان سیستم هایی که کار ترجمه عبارات نوشته شده روی تابلوها را انجام می دهند یا با نگاه کردن به مجموعه عظیمی از عکس ها می توانند تشخیص دهند یک گربه چه شکل و شمایلی دارد) از این پس به صورت رایگان در اختیار همه قرار می گیرد.

گوگل اعلام داشته از این پس موسسات تحقیقاتی یا شرکت های مختلف می توانند از این نرم افزار بهره بگیرند و خوشبختانه علاوه بر کامپیوترهای بزرگ و قدرتمند، امکان اجرای آن روی دستگاه های موبایل نیز فراهم خواهد بود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این شرکت مستقر در مانتین ویو اعلام داشته «برای تسریع تحقیقات در حوزه یادگیری ماشینی» چنین تصمیمی را اتخاذ کرده و در عین حال خاطر نشان کرده که با این اقدام قصد دارد از مرحله تحقیقات «مستقیما به مرحله تولید محصولات بدون نیاز به بازنویسی کدها» قدم بگذارد.

ناگفته نماند، اگر ابزارهایی که این شرکت به صورت داخلی برای یادگیری ماشینی به کار می برد به نوعی استاندارد در حوزه تحقیقات هوش مصنوعی بدل گردند، این مساله بیش از هرچیز دیگری به نفع خود گوگل است چراکه به این ترتیب بر جمعیت افرادی که نرم افزارهای مورد استفاده اش را بهبود می بخشند اضافه خواهد شد.

این کمپانی مستقر در ماینتن ویو، در ادامه یک وبسایت اختصاصی را برای این انجین راه اندازی کرده و دستورالعمل های لازم برای شروع کار با آن را نیز منتشر نموده که از طریق این لینک قابل دستیابی است.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato