روشی تازه برای پر کردن دندان ها که موجب رشد دوباره مینای آنها می شود

روشی تازه برای پر کردن دندان ها که موجب رشد دوباره مینای آنها می شود

وقتی حرف پر کردن دندان به میان می آید تقریبا همه یاد پروسه ناخوشایند دندانپزشکی می افتیم که با یک آمپول دردناک شروع می شود و با مته کاری و سوراخ کردن دندان ادامه می یابد. اما در همین راستا، دانشمندان انگلیسی یک روش نوین به نام  EAER کشف کرده اند که به روند سنتی این کار هیچ شباهتی ندارد.

در روش جدید، پزشکان می توانند با استفاده از دیوایس اختراعی، پوسیدگی دندان را تا پیش از عمیق تر شدن ترمیم کنند. گفته می شود این پروسه به هیچ عنوان درد ندارد و سه مرحله تراشیدن (نه سوراخ کردن) دندان با پوسیدگی کم، پر کردن آن با مواد معدنی و در آخر تحریک بخش پر شده با پالس برقی را شامل می شود.

این کار موجب فرو رفتن مواد معدنی (کلسیم و فسفات) به درون عمیق ترین بخش پوسیدگی و تسریع بخشیدن به روند Remineralization می گردد؛ «ریماینرالیزِیشن» یعنی تبدیل مولکول های طبیعی به فرم غیر طبیعی آنها که به لطف دستگاه موردبحث، سرعت این کار بیشتر می شود.

در ادامه ی کار، مواد معدنی موجود در آب دهان و برخی از غذاهایی که توسط فرد خورده می شوند وارد مینای دندان شده و موجب استحکام بیشتر آن می گردند.

دکتر «ربکا موآزز» از کالج کینگ لندن در این رابطه می گوید: «پر کردن دندان های پوسیده روشی معیوب به شمار می رود زیرا بیمار باید دایم مراقب باشد که مواد پر شده در دندان خرد نگردند یا مجبور است پس از مدتی دوباره آنها را پر کند». روش اکتشافی جدید اما مشکلات قبل را نخواهد داشت و دندان آسیب دیده را برای همیشه و تا آخر عمر ترمیم خواهد کرد.

تیم تحقیقاتی یادشده به دنبال یافتن راهی بی درد برای پیشگیری کامل پوسیدگی دندان ها تا پیش از بلوغ افراد نیز هست.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato