فروش علی بابا در 90 دقیقه آغازین امروز برابر با 5 میلیارد دلار بوده است

فروش علی بابا در 90 دقیقه آغازین امروز برابر با 5 میلیارد دلار بوده است

آنها که در کشورهای غربی زندگی می کنند، کمتر نام شرکتی نظیر علی بابا را شنیده اند، اگر هم اینطور باشد آشنایی لازم با فعالیت هایش را ندارند. در واقع شهروندان این کشورها بیشتر با نام هایی چون آمازون، گوگل و مایکروسافت آشنایی دارند.

با این همه، در آسیا و به خصوص چین علی بابا، نام بزرگی است. سال گذشته در روزی موسوم به «مجردها» یعنی همین امروز، این شرکت موفق شد، ظرف تنها ۱۷ دقیقه فروشی معادل با یک میلیارد دلار را رقم بزند.

ظاهرا پایین آمدن نرخ پول چینی هم تاثیری در علاقه چشم بادامی ها به خرید نداشته و آنطور که در گزارشات آمده، این شرکت ظرف تنها ۹۰ دقیقه از آغاز امروز، فروشی معادل با ۵ میلیارد دلار داشته است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

محض اطلاعتان باید بگوییم که روز مجردها معادل همان بلک فرای دی یا جمعه سیاه است و ایده کلی اش این است که اگر مجرد هستید و خانواده و فرزندی ندارید باید این موضوع را با خرید چیزهایی که دوست دارید جشن بگیرید.

علی بابا اعلام کرده که از کل مبلغ ۵ میلیارد جنس فروخته شده ۷۴ درصد آن به دستگاه های موبایل اختصاص داشته که این نشان می دهد بازار این محصول در چین هنوز هم در حال رشد است.

برای آنکه درک دقیق تری از این فروش داشته باشید، باید بگوییم که سال گذشته علی بابا مجموعا ۹.۳۴ میلیارد دلار در روز مجردها فروش داشته و این در حالی است که در مناسبت هایی نظیر Black Friday یا Cyber Monday در آمریکا میزان فروش برابر با ۶.۶۵ میلیارد دلار اعلام گردیده.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato