باگ امنیتی جدید مک برای کاربران دردسرساز شد

باگ امنیتی جدید مک برای کاربران دردسرساز شد

یک باگ امنیتی جدید روی کامپیوترهای مک، تعدادی از کاربران اپل را به پاک کردن و نصب دوباره نرم افزارهایی که پیشتر از اپ استور دریافت کرده بودند مجبور می کند. این مشکل ابتدا توسط Paul Haddad، یکی از توسعه دهندگان نرم افزاری مشاهده شد.

به نظر می رسد که مشکل در این بین، مربوط به یک گواهی امنیتی باطل شده است که اپل قبلا برای تایید اپلیکیشن ها از آن استفاده می کرده است. به گفته گاردین، مهندسین کوپرتینویی یک گواهی جدید با تاریخ انقضای آوریل ۲۰۳۵ را جایگزین آن کرده اند اما این اقدام، سبب برطرف شدن مشکل نشده است.

گزارش های خرابی توسط کاربران مرتبا اعلام می شود اما هنوز معلوم نیست که دقیقا چه اپلیکیشن هایی از این باگ رنج می برند. برخی فقط با یک اپ مشکل داشته اند و برخی دیگر با چندین برنامه. سه راه حل کلی برای برطرف کردن این مشکل ارائه شده. تعدادی از کاربران با قطع سیستم خود از اپ استور و وصل کردن دوباره آن دیگر باگ را دریافت نکرده اند در حالی که عده ای دیگر با ریبوت کردن مشکل را برطرف ساخته اند.

راه حل عمومی تر، پاک کردن و نصب دوباره نرم افزار است. اپل تاکنون اظهار نظر رسمی در این ارتباط نکرده و مشخص نیست که چه زمانی برای برطرف کردن آن اقدام خواهد کرد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato