شیائومی هدفون های ارزان قیمت و با کیفیت خود را معرفی کرد

شیائومی هدفون های ارزان قیمت و با کیفیت خود را معرفی کرد

اگر تا به حال اسم شیائومی به گوشتان خورده باشد، احتمالا آن را بیشتر به خاطر تلفن های هوشمند پیشرفته و ارزان قیمتش می شناسید که بازار چین را به تسخیر خود درآورده اند.

اما این شرکت، علاوه بر کسب و کار پرسودش در بخش موبایل، گوشه چشمی هم به لوازم جانبی و دستگاه هایی نظیر هدفون و دستبندهای سلامتی دارد. این گروه از محصولات شیائومی از آن جهت دارای اهمیت هستند که برای نخستین بار پای این شرکت چینی را به بازارهای ایالات متحده آمریکا باز می کنند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

جدیدترین لوازم جانبی ارائه شده از این سوی  این شرکت یک جفت هدفون درون گوشی است که تحت عنوان Mi headphones از آن یاد می شود و در واقع نسل چهارم از هدفون های تولیدی شیائومی محسوب می شوند که قرار است با قیمت ۲۹.۹۹ دلار در سال ۲۰۱۶ میلادی به بازار ایالات متحده آمریکا عرضه گردند.

۳۰ دلار برای یک جفت هدفون رقم بالایی نیست اما شیائومی وعده داده که این محصول قرار است با هدفون هایی رقابت کند که صدها دلار قیمت دارند.

کمپانی مورد بحث برای اثبات ادعای خود، از کلمات دهان پرکن زیادی استفاده کرده و به ذکر مشخصات تکنیکی متعددی برای آنها پرداخته است؛ برای نمونه مدعی شده که این محصول از درایورهای دو محوره بهره می برد و بدنه ای تماما ساخته شده از فلز دارد. شیائومی اعلام کرده که کابل این هدفون ها با کولار پوشانده شده و مجهز به یک دستگاه ریموت سه دکمه ای و میکروفون هم هست.

آنها که از نزدیک با این هدفون ها کار کرده اند ادعاهای شرکت سازنده را تایید کرده اند و مدعی اند که کیفیت این محصول به هیچ وجه با قیمت پایین آن همخوانی ندارد. این هدفون ها در مقایسه با EarPodsهای اپل که قیمتی برابر و امکاناتی مشابه دارد، صدایی شفاف تر را تولید می کنند.

بدنه فلزی این هدفون ها نیز به مراتب کیفیت ساخت بهتری از هدفون های تماما پلاستیکی اپل یا هر هدفونی که این روزها همراه با تلفن های هوشمند در اختیار کاربران قرار داده می شوند، دارد.

البته نمی توان زیاد هم در مورد کیفیت این محصول اغراق کرد و برای نمونه مدعی شد که از مدل های صد دلاری هم بهتر است اما در محدوده قیمت زیر ۵۰ دلار، می توان گفت که بهترین هدفون هایی هستند که می شود این روزها در بازار پیدا کرد.

درست است که تلفن هوشمند این شرکت در کشورهایی چون ایالات متحده آمریکا فروخته نمی شوند، اما کیفیت بالای هدفون های آن می تواند شهروندان این کشور را به خرید تلفن های هوشمند یاد شده ترغیب نماید و چه بسا شیائومی را وادار نمایند که تلفن های هوشمندش را در بازار آمریکا نیز عرضه نماید.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato