اپل واچ ضربه ای مهلک به صنعت ساعت سازی سوئیس وارد کرده است

سال گذشته، جانی آیو طی مصاحبه ای گفت زمانی که اپل واچ عرضه شود، صنعت ساعت سازی سوئیس به بد دردسری خواهد افتاد و همین ادعای سنگین وی سبب شد تا جملات تحقیر آمیز و طعنه برانگیزی پیرامون وی بخوانیم اما حالا به گزارش بلومبرگ، سوئیسی ها واقعا به دردسر افتاده اند و رکودی بی سابقه طی 6 سال گذشته داشته اند.

میزان عرضه محصولات با افت فروش 12 درصدی به 2 میلیارد فرانک سوئیس (معادل 2 میلیارد دلار) رسیده و به همین میزان، صادرات به ایالات متحده کاهش داشته است. جان کاکس، تحلیلگر سازمان Kepler Cheuvreux می گوید ساعت سازها باید سال 2015 را به فراموشی بسپارند.

swiss

در گزارش آمده است که عمده تولیدکنندگان ساعت از جمله TAG Heuer، فاسیل، سواچ و Richemont به شدت از این بازار نا به سامان زجر می کشند و خصوصا در ماه اکتبر، به دلیل تقاضای اندک، کاهشی عجیب را در فروش خود شاهد بوده اند.

المار ماک، یکی از سازندگان Swatch، روز پس از عرضه اپل واچ گفت هر محصولی در محدوده قیمت 500 الی 1000 فرانک واقعا در خطر است. ژان کلاود بیور، مدیرعامل Tag Heuer نیز می گوید اپل فعلا در حال جلب مخاطبان جوان است که وقتی آن ها بزرگ تر شوند برای خود یک ساعت واقعی خواهند خرید. Tag Heuer ساعت هوشمند 1500 دلاری خود را اوایل این ماه به بازار عرضه نمود.

ویجیاتو

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟