ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ناسا ربات انسان نمای خود را در اختیار دانشمندان آمریکایی قرار می دهد

ناسا قصد دارد با ارسال ربات انسان نمای R5 (که با نام والکری نیز شناخته می شود) به مریخ و دیگر نقاط خارج از جو زمین، تحقیق و پژوهش فرازمینی را وارد مرحله جدیدی کند. ...

محسن وفانژاد
نوشته شده توسط محسن وفانژاد | ۲۸ آبان ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۰

ناسا قصد دارد با ارسال ربات انسان نمای R5 (که با نام والکری نیز شناخته می شود) به مریخ و دیگر نقاط خارج از جو زمین، تحقیق و پژوهش فرازمینی را وارد مرحله جدیدی کند. این ربات 130 کیلویی با 1.8 متر قد، در ابتدا به منظور عملیات های جستجو و نجات طراحی شده بود اما حالا آژانس فضایی آمریکا قصد دارد تا نهایت توانایی ها را درون آن قرار دهد.

بدین منظور، ناسا دو ورژن کامل از والکری را برای دو دانشگاه بزرگ و شناخته شده آمریکا می فرستد، یکی برای دانشگاه شمال شرقی در بوستون و یکی برای واحد علوم کامپیوتر و آزمایشگاه هوش مصنوعی (CSAIL) دانشگاه MIT.

این دو دانشگاه از میان شرکت کنندگان در چالش رباتیک دارپا انتخاب شده اند و هر کدام سالانه و به مدت دو سال، 250 هزار دلار دریافت می کنند تا خرج پروژه های شان تامین شود.

پژوهش تیم MIT CSAIL، در ارتباط با بالا بردن توانایی های والکری در محیط های پر تنش و افراطی است در حالی که محققین بوستونی برای ساخت نرم افزارها و الگوریتم هایی خاص به کمک ناسا می روند.

ناسا بر این باور است که در آینده ای نزدیک می تواند ارتشی از والکری ها و دیگر ربات های انسان نما را به مریخ، ماه و دیگر کرات بفرستد تا راه انسان را برای رسیدن به این نقطه هموار سازند و اطلاعات بیشتری در اختیار بشر قرار دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی