ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویجیاتو - بازی

رازهای موفقیت در بخش آنلاین Halo 5: Guardians

اگر اخبار و حواشی Halo 5 را دنبال کرده باشید، حتما متوجه Mode جدید Warzone شده اید، مودی که دو تیم 12 نفره، در حالی که ماموریت هایی در سراسر مپ انجام می دهند با ...

اگر اخبار و حواشی Halo 5 را دنبال کرده باشید، حتما متوجه Mode جدید Warzone شده اید، مودی که دو تیم 12 نفره، در حالی که ماموریت هایی در سراسر مپ انجام می دهند با هم و در مقابل دشمنانی که با هوش مصنوعی کنترل می شوند، به رقابت می پردازند.

برای برنده شدن در Warzone، همکاری تیمی اهمیت ویژه ای دارد و اکتفا به مهارت فردی کافی نیست. همچنین باید ساختار Warzone را به خوبی بشناسید یا بدانید در زمان مناسب، به کدام ماموریت ها بیشتر توجه کنید.

در این مقاله نکاتی به شما آموزش می دهیم تا بتوانید لذت پیروزی در Warzone را تجربه کنید. در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

Warzone به دو بخش اصلی تقسیم شده که هر دو به صورت همزمان اجرا می شوند، هدف بخش اول کسب کردن امتیاز پیروزی یا Victory Points است و هدف بخش دوم کنترل کردن پایگاه هایی است که در سرتاسر مپ هستند.

دو روش برای رسیدن به پیروزی وجود دارد، یکی رساندن VP تیم به 1,000، که با کشتن افراد تیم مقابل، باس هایی که توسط هوش مصنوعی کنترل می شوند و تصرف پایگاه ها ممکن است، و دیگری کنترل کردن تمام پایگاه ها و نابود کردن Power Core دشمن که در این حالت صرف نظر از امتیاز پیروزی بازی به پایان می رسد.

w1

تمامی اسپارتان ها، هر مسابقه را با تجهیزات یکسان شروع می کنند، ولی می توانند با کارت های سیستم Requisition آیتم های دیگری بگیرند. برای گرفتن کارت، می توانید پک های کارت را با واحد پولی REQ Points در طول بازی بخرید. این کارت ها از دو نوع دائمی یا یکبار مصرف هستند.

کارت های یک بار مصرف از طریق ایستگاه های REQ که معمولا در پایگاه تیم ها یافت می شوند و یا منوی بازی هنگام Respawn شدن قابل خریداری هستند. برای استفاده از این کارت ها  علاوه بر خرید آن ها، نیازمند به انرژی هستید که با کشتن دشمنان و انجام دادن ماموریت ها کسب می شوند و در ازای آن، لول REQ شما را بالاتر می رود، حالا می توانید شروع به استفاده از کارت ها کنید.

پس هرچه انرژی شما بیشتر باشد، لول شما بالاتر می رود و می توانید کارت های بهتر و کم یاب تر تهیه و استفاده کنید. در مورد سیستم Requisition و این کارت ها کامل تر در این مقاله توضیح داده شده است.

w2

اما باید دقت کنید که از چه کارت هایی باید استفاده کنید، بیشتر سراغ کارت هایی بروید که با سبک بازی شما هماهنگ ترند یا اینکه در همان لحظه به آن ها نیاز دارید. Power-Up ها و وسایل نقلیه شاید به شما قدرت شلیک بیشتری بدهند اما پس از استفاده از آن ها تا اتمام یک بازی زمانی نمی توانید دوباره از آن ها استفاده کنید.

وسایل نقلیه در جلب توجه حریف بسیار موثرند و یاران تان می توانند از فرصت پیش آمده برای به عقب راندن تیم مقابل استفاده کنند. یا برای مثال یک سلاح سنگین شاید در تهاجم به پایگاه حریف بسیار موثر باشد اما اگر آن را از دست بدهید اسپارتان های تیم مقابل می توانند آن را بردارند و بر ضد شما استفاده کنند.

پس این که چه زمانی و در چه موقعیتی از  این کارت ها استفاده می کنید بسیار مهم است. مورد حائز اهمیت دیگر این است که در هر بار Respawn شدن، مهمات سلاح شما پر نمی شود، برای پر کردن مهمات باید به ایستگاه های REQ بروید. مطمئن باشید که مهمات بیشتر، در بازی بسیار اهمیت دارد و نقش شایانی در بقای شما دارد.

w3

اما گفتیم که بردن در بازی دو روش دارد، یا کسب امتیازات پیروزی یا نابود کردن Power Core دشمن.

این که در هر لحظه به کدام هدف بیشتر توجه کنید مهم است. همان طور که گفته شد امتیازات تجربه از طریق تصرف پایگاه ها و نابود کردن هوش مصنوعی و افراد تیم مقابل هم بدست می آید، پس سعی کنید بیشتر حواس تان را روی تصرف پایگاه های دشمن و دفاع از پایگاه های خودی متمرکز کنید.

به نشانگرهایی که روی صفحه به نمایش در می آیند دقت کنید، اگر روی یک پایگاه درگیری پیش آمد و نزدیک آن بودید، بلافاصله برای کمک به تیم خود به سمت آن بشتابید، هیچ وقت تنهایی سراغ انجام ماموریت ها نروید چون تنها بودن خودکشی محض است و اگر بمیرید فقط یک قدم حریف تان را به پیروزی نزدیک تر می کنید.

اما اگر تیم تان شرایط خوبی داشت و تمامی پایگاه ها و Power Core مورد هجوم دشمن نبود، سعی کنید تیم تان را به جوخه های کوچک تر تقسیم کنید، اگر بخشی از تیم مشغول تصرف و دفاع از پایگاه ها هستند، شما به همراه چند نفر از یاران تان به سراغ کاوننت ها و پرومتئین هایی (نام دشمنان سری هیلو) که در نقشه ظاهر می شوند بروید تا با غلبه بر آن ها برای تیم تان امتیاز جمع کنید.

دقت کنید که تیمی امتیاز کشتن هوش مصنوعی را کسب می کند که ضربه نهایی را وارد کند و فقط آسیب رساندن به آن ها به شما امتیازی نمی دهد. پس نبرد در این مواقع بسیار نفس گیر می شود و شما باید علاوه بر توجه به دشمنان به هوش مصنوعی هم توجه کنید. بخشی از تیم را مامور حمله به تیم مقابل و بخشی دیگر را مسئول کشتن هوش مصنوعی کنید.

w4

هیچ گاه قطع امید نکنید، اگر از حریف عقب افتادید باز هم امکان پیروزی وجود دارد، اواخر بازی دشمنانی که توسط هوش مصنوعی کنترل می شوند در نقشه اسپاون می شوند و کشتن آن ها به شما 150 امتیاز می دهد که می توانید خودتان را به خوبی جلو بیندازید.

پس سعی کنید تیم تان را درست مدیریت کنید و در هر لحظه مهم ترین هدف را در نظر بگیرید. اگر فقط یک نفر از تیمی توجهی به ماموریت ها نداشته باشد پیروزی برای تیم مقابل ساده تر می شود.

در نهایت همان طور که گفته شد، کار تیمی مهم ترین و کلیدی ترین عامل برای پیروزی است. سعی کنید حتما با هم تیمی های تان در ارتباط باشید و اگر قدرت مدیریت و رهبری قوی ای دارید، اهداف بازی را به آن ها گوش زد کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • R3D
  R3D | ۲۸ آبان ۱۳۹۴

  بطور كلي پيشنهاد ميكنم ابتداي بازي بيس وسط مپ رو كپچر كنيد (اگر اين كار رو نكنيد تمركز تيم از بين ميره و يك سري ميرن سراغ بيس سوم،يك سري بيس وسط،يك سري هم از تنها بيس محافظت ميكنن تا دشمن تنها بيس كپچر شده رو نتونه بدست بياره و كور تيم آزاد بشه،يك سري هم ميرن سراغ باس ها،در آخر فاجعه به بار مياد چون هيچ كدوم از اين كار ها درست انجام نمي شه) سپس تمركز تيم فقط بايد در دو چيز باشه،محافظت از بيس هاي كپچر شده + كشتن باس ها خصوصاً باس هاي افسانه اي مثل فرمانده هاي فوررانر.اين وسط هم افراد تيم بايد دقت كنند دقيقا حواسشون باشه از چه سلاح ها و رِك پك هايي در چه موقعيت هايي استفاده كنن.

 • M.a
  M.a | ۲۸ آبان ۱۳۹۴

  عجب گرافیکی داره بدور از تعصب!
  خوش به حال اونایی که بازی می کنن

مطالب پیشنهادی