تکنولوژی ارائه شده از سوی سامسونگ کیفیت تصاویر را برای تلویزیون های UHD بهینه سازی می کند

تکنولوژی ارائه شده از سوی سامسونگ کیفیت تصاویر را برای تلویزیون های UHD بهینه سازی می کند

تلویزیون های الترا اچ دی می توانند تجربه کاربرانشان را به میزانن قابل توجهی در زمان تماشای محتوا بهبود ببخشند. اما این امر در صورتی محقق می شو که محتوای شما هم سازگاری لازم را با این نوع فناوری داشته باشد.

شرکت سامسونگ با در نظر داشتن همین نیاز نوعی تکنولوژی ارتقاء کیفیت تصویر را برای تلویزیون های UHD خود ارائه کرده است تا مشکل کمبود محتوای برای این دستگاه ها را تا حد امکان برطرف نماید. در ادامه این مطلب توجه شما را به بیانیه رسمی این شرکت در رابطه با تکنولوژی UHD Up scaling جلب می کنیم.

با دیجیاتو همراه باشید.

زمانی که تلویزیون‌ها با تکنولوژی UHD وارد بازار شدند هنوز محتوای گسترده‌ای برای آن‌ها وجود نداشت و کمتر کسی فکر می‌کرد با عرضه این تلویزیون‌ها، محتوای نمایشی آن‌ها نیز به‌سرعت فراهم شود. شاید با توجه به اینکه بیشترین کیفیت دریافتی شبکه‌های تلویزیونی در حال حاضر FHD است، خرید یک تلویزیون UHD چندان اقتصادی و موجه نباشد؛ اما سامسونگ قبل از تولید تلویزیون‌های UHD به این مسئله توجه کرده و درنهایت به راهکاری کاربردی دست یافته است.

سامسونگ برای این مسئله، تکنولوژی ارتقا کیفیت تصویر یا UHD Up scaling به تلویزیون‌های UHD را ارائه کرد. این تکنولوژی، در صورتی که سیگنال تصویر ورودی به تلویزیون از کیفیتی پایین‌تر از UHD (برای مثال کیفیت HD یاFHD ) برخوردار باشد، کیفیت تصویر را تا حد امکان به کیفیت UHD ارتقا می‌دهد.

فرآیند ارتقا کیفیت تصویر در تلویزیون‌های سامسونگ، با اعمال یک سری پردازش‌ها روی سیگنال ورودی و طی چهار مرحله صورت می‌گیرد. نخست، تصویر ورودی توسط پردازشگر دستگاه پردازش و سپس کیفیت تصویر تعیین می‌شود. در صورتی که کیفیت تصویر ورودی UHD باشد، مستقیماً تصویر به نمایش درمی‌آید؛ و اگر کیفیت تصویر ورودی، پایین‌تر از UHD باشد وارد مرحله بعدی پردازش می‌شود. در مرحله دوم، نویزهای سیگنال شناسایی و حذف می‌شوند.

در مرحله بعد، پردازشگر تلویزیون سامسونگ، کیفیت تک پیکسل‌های موجود در تصویر را تا حد ممکن بالا می‌برد و درنتیجه، کیفیت تصویر ورودی را به UHD ارتقا می‌دهد. در آخرین مرحله نیز، پردازشگر تلویزیون، سیگنال تصویر را که ارتقایافته‌ را آماده نمایش می‌کند. تمامی این مراحل به کمک پردازشگرهای قدرتمند موجود در تلویزیون‌های سامسونگ در کسری از ثانیه اتفاق می‌افتد.

به‌کارگیری این تکنولوژی در تلویزیون‌های سامسونگ حاصل تلاش بخش مهندسی شرکت سامسونگ است که موفق به طراحیCPU  چهار و هشت هسته‌ای شده‌اند. با این تکنولوژی، تلویزیون‌های UHD سامسونگ نه‌تنها به‌عنوان تلویزیون‌هایی برای آینده شناخته می‌شوند بلکه در دنیای امروز و با تکنولوژی‌های روز نیز کارآمدتر هستند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato