تلفن هوشمند اکسپریا Z6 سونی مجهز به نمایشگر حساس به فشار خواهد بود [شایعه]

تلفن هوشمند اکسپریا Z6 سونی مجهز به نمایشگر حساس به فشار خواهد بود [شایعه]

سونی موفقیتی را که انتظارش می رفت در واحد موبایل خود تجربه نکرد اما این شرکت هنوز هم که هنوز است عزمش را جزم کرده تا از این بازار حذف نشود.

رئیس کمپانی مورد بحث پیشتر اعلام کرده بود که قصد فروش واحد موبایل سونی را ندارد و این اظهارات نشان می دهند که ژاپنی ها کاملا از کیفیت و محصولات خود راضی هستند.

تلفن هوشمند اکسپریا Z5 اخیرا از راه رسید و طراحی آن به طرز عجیبی شبیه به نسخه های پیشینش بود. همین مساله ناامیدی بسیاری را به دنبال داشت و جمع کثیری از کاربران آن را کسل کننده خواندند.

با این همه، سونی یک اسکنر اثرانگشت را هم در داخل دکمه پاور این موبایل تعبیه کرده است و دوربین آن را هم به یک حسگر جدید مجهز کرده که سیستم فوکوس خودکار بسیار سریعی دارد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

مشخص نیست که تلفن هوشمند اکسپریا Z6 دقیقا از چه زمانی عرضه می شود اما طبق گزارشات سونی هم اکنون مشغول کار روی آن است.

نخستین شایعات حکایت از آن داشتند که موبایل اکسپریا Z6 از جدیدترین چیپست کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۲۰ بهره می برد که این مساله نیز به هیچ وجه بعید به نظر نمی آید چراکه موبایل های سری Z سونی همواره بهترین نسل از چیپست اسنپدراگون را در خود داشته اند. نکته دیگر اینکه، پیش بینی می شود این پردازنده در بسیاری از پرچمداران سال آینده نیز مورد استفاده قرار گیرد.

گزارش تازه دیگر که از سوی یک منبع بدون نام منتشر شده و ادعا می کند ارتباط نزدیکی با شبکه توزیع سونی موبایل دارد نیز در برگیرنده اطلاعات جدیدی است. این گزارش در وهله نخست نشان می دهد که اکسپریا Z6 در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ میلادی از راه می رسد که این مساله با استراتژی ۶ ماهه سونی برای ارائه پرچمدارانش در تناقض است.

براساس اعلام این منبع، سونی در نظر دارد یک نمایشگر حساس به فشار را در پرچمدار تازه خود به خدت بگیرد. این نوع نمایشگرها در برخی محصولات اپل و میت اس هوآوی موجود هستند و از آنها برای نمایش انواع مختلفی از اطلاعات و همچنین فراهم نمودن دسترسی سریع به برخی کارکردهای موبایل استفاده می شوند و بازخوردشان نیز به میزان فشاری بستگی دارد که روی نمایشگر اعمال می گردد.

کمپانی Synaptics تکنولوژی مورد نیاز برای ساخت این نمایشگرها را ارائه کرده است بنابراین احتمال آنکه در سال آینده میلادی، تلفن های هوشمند بیشتری غیر از Z6 به آن مجهز شوند بسیار بالا خواهد بود.

در نظر داشته باشید که این خبر صرفا در حد یک شایعه است، هرچند سونی احتمالا قصد دارد رزلوشن نمایشگر پرچمدارانش را هم بیشتر کرده و برای باقی ماندن در میدان رقابت بر میزان رم این دستگاه ها بیافزاید.

اگر موبایل اکسپریا Z6 در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ از راه برسد آنگاه احتمالا مدل کامپکت آن هم رونمایی می شود که به احتمال بسیار زیاد برای کم شدن هزینه های تولیدش، فاقد نمایشگر حساس به فشار خواهد بود.

نظرات ۳۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato