در آینده ای نه چندان نزدیک، نمایشگر موبایل شما تقریبا به انرژی نیاز نخواهد داشت

در آینده ای نه چندان نزدیک، نمایشگر موبایل شما تقریبا به انرژی نیاز نخواهد داشت

همانگونه که مطلع هستید، بخش عمده انرژی که در باتری موبایل شما ذخیره می شود از طریق نمایشگر دستگاه بلعیده می گردد و به همین دلیل است که کم کردن روشنایی نمایشگر باعث کاهش میزان مصرف انرژی تا حد بالایی می شود.

حال شرکتی به نام Bodle Technologies از راه رسیده و ادعا می کند به نوعی از تکنولوژی دست یافته که میزان مصرف انرژی توسط نمایشگر را تقریبا به صفر می رساند. این شرکت در حال توسعه نوعی ماده و متریال تغییر حالت دهنده است که برای نمایش محتوا تقریبا از انرژی استفاده نمی کند اما تصاویری که ارائه می دهد به خوبی قابل مشاهده، شفاف و زیر نور مستقیم آفتاب نیز خوانا هستند.

در این میان البته شرکت Bodle راز کارکرد این تکنولوژی را برملا نمی کند و صرفا اذعان دارد که تصاویر از طریق ارسال پالس های الکتریکی به لایه های شفاف و انعطاف پذیر شکل خواهند گرفت.

تکنولوژی مورد بحث در پله های ابتدایی توسعه است اما این طور که خبر می رسد، کمپانی های بزرگی تصمیم به همکاری با شرکت یاد شده دارند؛ شرکت هایی که به نظر می رسد بسیار نام آشنا باشند اما Bodle Technologies حاضر نمی شود از آنها یاد کند. در زمانه کنونی، بزرگترین مشکل موبایل ها مربوط می شود به باتری ضعیف آنها که گاهی حتی تا یک روز هم ما را یاری نمی کنند. در صورتی که این شرکت بتواند تکنولوژی خود را تجاری کرده و به دست کاربران برساند، دست کم روی کاغذ می توان نتیجه گیری کرد که عمر تلفن های هوشمند در آینده به دست کم یک هفته افزایش خواهد یافت.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato