بنیاد رزبری پای از جدیدترین محصول خود پرده برداشت؛ «Pi Zero» کامپیوتری که ۵ دلار قیمت دارد

بنیاد رزبری پای از جدیدترین محصول خود پرده برداشت؛ «Pi Zero» کامپیوتری که ۵ دلار قیمت دارد

بنیاد رزبری پای امروز از محصولی جدید با عنوان «Pi Zero» پرده برداشته که کامپیوتری قابل برنامه ریزی محسوب می شود و برای خرید آن می بایست هزینه ای معادل یک فنجان قهوه یا ۵ دلار را بپردازید.

دستگاه مورد بحث که کوچک ترین دیوایس تولید شده توسط بنیاد رزبری نیز به حساب می آید از همین امروز در دسترس عموم قرار گرفته و آنقدر قدرتمند هست که بتواند دیگر محصولات هم خانواده اش را سربلند نگه دارد. به زبان ساده تر می بایست بگوییم ابعاد این کامپیوتر نسبت به مدل A+ سال گذشته نصف شده، ولی توان پردازشی آن و کارایی اش دو برابر گشته است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در ازای ۵ دلاری که می پردازید بردی در اختیار شما قرار می گیرد که به پردازنده ی Broadcom BCM2835 به همراه ۵۱۲ مگابایت حافظه رم مجهز شده. ناگفته نماند که این پردازنده نسبت به نمونه ی به کار رفته در «رزبری پای ۱» چهل درصد سریع تر است.

از دیگر مشخصه های «رزبری زیرو» نیز می بایست به درگاه کارت حافظه میکرو SD، پورت مینی-HDMI با قابلیت ارائه خروجی تمام HD و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه و یک درگاه میکرو USB اشاره کرد، که مورد آخر برای تامین انرژی دیوایس و انتقال داده استفاده خواهد گشت.

rsz_img_4054-500x349.jpg

بدون شک گجت یاد شده برای ساخت ابزارهای مبتنی بر اینترنت اشیا، اجرایی کردن پروژه های خانگی، تولید گجت های ابتکاری دست ساز و آموزش فناوری به کودکان بسیار کاربردی خواهد بود و در همین راستا اِبِن آپتاون، موسس بنیاد رزبری می گوید، مجموعه ی تحت هدایت او همه ی تلاش خود را کرده تا محصولی ارزان قیمت تولید کند که بتواند موانع موجود بر سر راه یادگیری برنامه نویسی و خلق ابزارهای الکترونیکی توسط عموم را حذف نماید.

Pi Zero از همین امروز و با قیمت ۵ دلار در اختیار کاربران اروپایی و آمریکایی قرار دارد و همچنین با سفارش یک نسخه از مجله ی The MagPi می توانید یک عدد از آن را به رایگان دریافت کنید.

40_Cover_Small_1c72a862-be0c-4827-9216-384cb895ffdb_1024x1024

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato