عبور رنجرور از روی پل کاغذی [تماشا کنید]

لندرور یک شرکت خودروساز انگلیسی است که بیشتر برای ساخت خودروهای چهار چرخ محرک (۴x4) شهرت دارد. اما در کنار آنها، ماشین های لوکس با برند تجاری «رنجرور» نیز تولید می نماید. این ماشین ها تاکنون در مدل های اسپرت، ال ۴۵۰ و ایواک روانه بازار شده اند.

چندی پیش هم شاهد معرفی Evoque کانورتیبل از این کمپانی بودیم. اما از آن جالب تر، جشن ۴۵ سالگی رنجرور توسط کمپانی لندرور است که در کشور چین برپا شده. آنها برای این منظور، لنجرور اس یو وی را از روی یک پل تماما کاغذی عبور داده اند تا سبک وزنی اتومبیل های خود را به دوستدارانشان نشان دهند.

برای تماشای این ویدئوی جالب در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

کمپانی یاد شده با همکاری هنرمند انگلیسی به نام «استیو مسام» که بیشتر برای آثار هنری در مقیاس های بسیار بزرگ شهرت دارد، یک پل کاغذی طراحی کرده و ساخته اند تا رنجرور از روی آن عبور نماید.

برای اولین بار که چنین چیزی را می شنوید به نظر ناممکن می آید، مگر می شود یک ماشین آن هم از نوع شاسی بلند بتواند از روی پل ساخته شده از کاغذ عبور کند! اما این طرح اجرایی شده و نتیجه کاملا مثبت و هیجان انگیزی هم داشته.

به گفته طراح این پل، روند ساخت آن همانند پل های سنگی است، یعنی انحنای زیرین پل همه فشارهای وارده را به طرفین منتقل می کند و هنگامی که هزاران هزار برگ کاغذ را در کنار یکدیگر قرار می دهید، می توانند به خوبی فشار زیادی که رویشان وارد می شود را تحمل کنند.

مراحل ساخت این پل سه روز به طول انجامیده و در شهر زیبا و باستانی سوژو در چین که به ونیز شرق شهرت دارد، انجام شده. در ساخت این پل کاغذی از هیچ چسب و گیره ای استفاده نشده و همان طور که در ویدئوی زیر می توانید تماشا کنید، SUV رنجرور خیلی آرام روی پل حرکت می کند و توقفی کوتاه در بالای آن دارد و سپس با موفقیت و بدون ریزش حتی یک برگ از کاغذها، از پل پایین می آید.

لندرور در سال ۲۰۱۲ میلادی بود که نخستین SUVهای تماما آلومینیومی و لوکس خود را رونمایی نمود. استفاده از این فلز در ساخت خودرو باعث شده تا وزن آن ۴۲۰ کیلوگرم کمتر از دیگر شاسی بلندهای همرده خود که از جنس استیل هستند، باشد.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟