بوگاتی رسما اعلام کرد: نام ابرماشین بعدی Chiron است

تقریبا همه می دانند که نسخه جایگزین بوگاتی ویرون کایرن (Chiron) نام گرفته است و حالا کمپانی سازنده، رسما نام این خودروی افسانه ای را اعلام کرده است.

ماه هاست که نام کایرن بر سر زبان ها افتاده و حتی چندی پیش هم، نمونه ای از آن در یکی از جاده های ایتالیا رویت شد.

این نام از اسم لوئیس کایرن گرفته شده که پیشتر از رانندگان بوگاتی بوده است. البته این خودروساز به غیر از نام محصول آتی خود اطلاعات دیگری را در مورد آن فاش نکرده هرچند که احتمال می رود خودروی مورد بحث شباهت زیادی به مدل مفهومی Vision Gran Tusimo داشته باشد که در نمایشگاه ماه سپتامبر فرانکفورت رونمایی شد: به بیان دیگر این ماشین همان ویرون بهینه سازی شده است منتها با چراغ های جلویی اغواکننده تر.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

پیش بینی شده که کایرن یک موتور توربو شارژ چهارگانه ۱۶ سیلندر داشته باشد که سرعتی به مراتب بیشتر از مدل ویرون دارد و توان اسب بخار آن نیز این بار چهار رقمی خواهد بود.

البته بیشینه سرعتی که در شایعات برای این ماشین مطرح شده فراتر از ۴۸۲.۸ کیلومتر بر ساعت نمی رود اما بوگاتی بارها و بارها از تمایل خود برای تولید «سریع ترین خودروی تولیدی» در دنیا خبر داده و این مساله می تواند حاکی از آن باشد که با سرعتی بالاتر از رقم یاد شده روبرو خواهیم بود.

آنطور که بوگاتی اعلام کرده، خودروی کایرن قرار است که در نمایشگاه ماشین ژنو که ماه مارس برگزار خواهد شد رونمایی شود. این شرکت حتی اعلام کرده که اخیرا امکان مشاهده این خودرو را به صورت خصوصی برای برخی مشتریانش فراهم کرده و تا الان ۱۰۰ پیش سفارش برای آن دریافت کرده.

محض اطلاع تان باید بگوییم که تنها ۴۵۰ دستگاه از خودروی مدل ویرون در بازه زمانی ده ساله بعد از عرضه اش تولید شد و در نتیجه ثبت ۱۰۰ سفارش برای خرید مدل جدید رقم چندان پایینی هم نیست.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟