با کیمبال ماسک، برادر ایلان ماسک آشنا شوید؛ کسی که قصد دارد دنیای تغذیه را متحول کند

کیمبال ماسک زمانی که به همراه برادرش ایلان (احتمالاً نام او را شنیده اید) اولین شرکت فناوری خود به نام Zip2 را به قیمت حدود ۳۰۰ میلیون دلار فروخت، تنها ۲۵ سال سن داشت. ایلان بخشی از پول خود را وارد شرکت بعدی خود کرد که بعدها به پِی پَل تبدیل شد. کیمبال نیز سرمایه گذاری کرد، اما برای تحصیل در رشته ی آشپزی، سیلیکون ولی را ترک و بعد ها رستوران های بسیار مورد احترامی در کلورادو تأسیس کرد. مأموریت او در حال حاضر کمک به هم وطنان خود برای داشتن تغذیه ای سالم تر و پایدار تر است.

او می گوید: «هدف من این است که به سراغ گروه های مختلف بروم، به بهبود فرهنگ تغذیه کمک کنم و آن را به جایی برسانم که جامعه ی سالم تری داشته باشیم». ماسک در یکی از طرح هایی که دارد، به شهر های مختلف کشور سفر می کند، با هدف تقاضا آفرینی برای غذاهای سالم و محلی در آنها رستوران تأسیس می کند، و با به کار گیری بخشی از این درآمد در کنار کمک هزینه ها و بودجه های شهری، به حمایت از ساخت «باغچه های یادگیری» در مدارس سرتاسر شهر مورد نظر می پردازد.

در ادامه ی این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

کیمبال درباره ی طرح خود می گوید: «بچه ها اصلاً نمی دانند گوشت از کجا می آید، یا مثلاً هویج چگونه پرورش داده می شود. ما به آنها نشان می دهیم چطور هویج را از دل خاک بیرون بیاورند و این برایشان به معنای واقعی کلمه مثل شعبده بازی است. آنها هیچ تجربه ای در این زمینه ها ندارند».

با وجود فراگیر تر شدن باغچه در مدارس (و هزاران سندی که در تأیید بهبود تغذیه و حتی نمرات دانش آموزان از آنها به جا مانده است)، هنوز به اندازه ی کافی باغچه در سطح شهر ها وجود ندارد. هدف ماسک این است که در هر شهر ۱۰۰ نمونه از این باغچه ها بسازد.

خود او در این باره گفته است: «چالش باغچه های مدارس این است که کسی به فکر چند برابر کردن این تجربه نیست. تا وقتی ما وارد صحنه نشده بودیم، اوضاع اینگونه بود که یک نفر باغچه ی زیبایی برای مدرسه ای درست می کرد و نتایج فوق العاده خوبی از آن می گرفت. اما کسی به این فکر نبود که ۵۰ باغچه ی دیگر مثل آن نیز بسازد. حال ما وارد این عرصه شده ایم و همان برنامه و محیط بی نظیری که آن نتایج را به ارمغان آورده است را به کار می گیریم، اما برای ۱۰۰ مدرسه در آن واحد».

3052938-slide-s-13-meet-the-musk-brother-who-wants-to-change-the-world-of-food

کیمبال ماسک امسال طرح خود را به ممفیس برده است؛ یکی از بزرگ ترین پایتخت های اضافه وزن در امریکا. او می گوید: «ممفیس از لحاظ تاریخی فرهنگ غذایی فوق العاده ای دارد. باید فرهنگ صنعتی تغذیه که ظرف سه یا چهار دهه ی گذشته در این شهر فراگیر شده است را کنار بگذارد. این فرهنگ کالری بالایی دارد اما از لحاظ مواد مغذی بسیار ضعیف است».

در حالی که سازمان غیر انتفاعی او تحت عنوان «جامعه ی آشپزخانه» در تلاش است ۱۰۰ باغچه در مدارس این شهر درست کند، رستوران های انتفاعی او در همکاری با کشاورزان محلی، زنجیره ای برای تأمین غذای سالم شکل داده اند. ماسک با اشاره به اینکه هنوز کشت پنبه در مزارع برتری دارد می گوید: «یکی از بزرگ ترین چالش ها ترغیب تعداد بیشتری از کشاورزان به کشت غذای واقعی است». او اضافه می کند: «ما سعی داریم زنجیره ی محلی تأمین غذا را از هیچ، دوباره احیا و به نمونه ای مقیاس پذیر، عملیاتی و مقرون به صرفه تبدیل کنیم».

او از سوی دیگر سعی دارد از کشاورزان برای رو آوردن به کشت محصولات ارگانیک حمایت کند. با افزایش تقاضا برای محصولات ارگانیک، مزارع ایالات متحده به تنهایی قادر به برطرف کردن این تقاضا نیستند. بخشی از این مشکل، هزینه های دوره ی سه ساله و اجباری گذار به کشت ارگانیک است. کشاورزان در این دوره نمی توانند از آفت کش ها استفاده کنند، اما در عین حال محصولاتشان نیز ارگانیک شناخته نمی شوند.

ماسک می گوید: «این کار به زیرساخت ها و کمک های مالی بسیار زیادی نیاز دارد. ما باید چیزی در اختیار کشاورزان قرار دهیم تا آنها بتوانند پاسخگوی این تقاضا باشند».

3052938-slide-s-10-meet-the-musk-brother-who-wants-to-change-the-world-of-food

کیمبال ماسک مدام در حال مسافرت است. او یک روز برای نظارت بر ساخت باغچه های بیشتر در مدارس لس آنجلس است و روز دیگر در واشنگتن دی سی مشغول مذاکره با قانونگذاران آمریکا درباره ی تغذیه ی مدارس. یک روز دیگر نیز او را در آیووا و در حال ترغیب کشاورزان ذرت و دانه ی سویا به کشت ارگانیک خواهید یافت.

ماسک امید دارد ظرف ۵۰ سال آینده فرهنگ تغذیه را در ۱۰۰ شهر تغییر دهد. او تا کنون ۲۵۱ باغچه ی یادگیری در ۴۶ شهر مختلف ساخته است و اکنون به ۱۰۰ باغچه به ازای هر شهر فکر می کند. قدم بزرگ بعدی اش شیکاگو خواهد بود، جایی که سازمان او قصد دارد برای ساخت ۲۰۰ باغچه تا سال ۲۰۱۹ با این شهر و مدارس آن همکاری کند.

مطالب مرتبط

 8 راز با ارزش در شبکه سازی و ارتباطات قدرتمند

بدون شک تا به حال بیش از یک میلیون بار شنیده اید که پیشرفت شغلی، در سایه ی کسانی است که می شناسید. دقیقا به همان اندازه که دانش و سواد در پیشرفت شغلی شما موثر است، ارتباطات نیز نقش انکار ناپذیری دارند. اینجاست که نقش کلیدی شبکه سازی و ارتباطات روشن می شود.اما تسلط... ادامه مطلب

بهترین زمان برای راه انداختن یک کسب و کار «همین امروز» است

اگر مدتی است برای عملی کردن ایده های خود به دنبال فرصت مناسب بوده اید باید گفت بهترین زمان ممکن در تمام تاریخ برای راه اندازی کسب و کار همین حالاست. آرامشی نسبی برقرار و وضع اقتصادی رو به بهبود است. فناوری نیز خیلی چیزها را ساده کرده است؛ چیزهایی که فراهم شدنشان زمانی نیازمند مقدمات... ادامه مطلب

ویژگی های یک تصمیم خوب کدام اند؟

انتخاب های شما به عنوان یک کارآفرین می توانند اثرات و پیامدهای قابل توجهی داشته باشند. همان شانسی که یک بار درِ خانه ی هر کس را می زند ممکن است به یکباره سر راه شما قرار بگیرد و شما نتوانید آن را تشخیص بدهید و تصمیم درست را بگیرید. از طرف دیگر فرصت هایی... ادامه مطلب

نگاهی به اولین نقطه عطف در زندگی میلیاردر های معروف

بسیاری از انسان های موفقی که می شناسیم تفاوت چندانی با ما ندارند، آنها به دفعات تلاش کرده و شکست را تجربه نموده اند ولی با هر بار شکست از پا ننشسته و دوباره راه دیگری را انتخاب کرده اند و شاید این مسئله یکی از دلایل اصلی موفقیتشان باشد.معمولاً در زندگی هر یک از... ادامه مطلب

با فشار های زندگی کارآفرینانه و استرس ناشی از آن چگونه باید مواجه شد؟

خیلی ها اعتقاد دارند حکایت عادت کردن انسان به فشار کاری در طول زندگی شغلی، حکایت قورباغه ای است که اگر در ظرف آبی قرار گیرد و دمای آب کم کم بالا برود، بی آنکه متوجه شود می پزد. این موضوع تا حدی صحت دارد. مصمم ترین رهبران دنیای کسب و کار، استراتژی های مختلفی در خود پرورش می... ادامه مطلب

چرا تغذیه مناسب، خواب کافی و ورزش، برای موفقیت شما ضروری به شمار می روند؟

نحوه ی مراقبت شما از بدن خود بر عملکردتان در محیط کار اثر می گذارد. کنار گذاشتن دو بار ورزش در هفته تنها به این دلیل که فکر می کنید وقتش را ندارید، به عاداتی منفی ختم می شود که بر رضایت و بهره وری کلی شما اثرگذارند.سفارش فست فود به جای آشپزی کردن، با... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟