ممکن است به زودی شرکتی دیگر مالک یاهو شود

ممکن است به زودی شرکتی دیگر مالک یاهو شود

وال استریت ژورنال خبر داده یاهو در حال بررسی کردن فروش کامل کمپانی و یا برخی از کسب و کارهای کلیدی آن است و این موضوع مدتیست که توسط هیئت مدیره و در جلسات مختلف مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

گزینه های فعلی مدنظر سران این مجموعه شامل فروش کسب و کارهای اینترنتی آن یا واگذاری سهامش از کمپانی علی بابا می شوند و البته بعید نیست هر دوی این موارد به یکباره و به صورت یکجا عملی گردند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

مدت نسبتاً طولانی است که در رابطه با آینده یاهو نگرانی هایی جدی وجود دارد و در همین راستا هیئت مدیره آن به ماریسا میر بازه ای را فرصت دادند تا شاید شرایط را دگرگون سازد. از سوی دیگر بخشی از دارایی های ارزشمند این کمپانی درگیر ۱۵ درصد سهامی است که از شرکت علی بابا به تملک درآورده که این مسئله این روزها چالش بر انگیز شده.

ناگفته نماند یاهو مدتیست که قصد دارد این سهام را واگذار نماید یا حداقل به این موضوع فکر می کند، ولی نگرانی های مرتبط به مسائل مالیاتی سبب شده این ایده تا به اکنون اجرایی نگردد.

در صورت فروش کسب و کارهای اینترنتی شرکت مورد بحث آنچه باقی می ماند دارایی های مرتبط به علی بابا و چندین کسب و کار ناچیز دیگر است، واگذاری سهام مرتبط به همتای چینی نیز باعث خواهد شد یاهوی باقی مانده نسبت به قبل ضعیف تر و ناتوان تر شده و در دنیای رقابتی امروز شرایطی به مراتب سخت تر را تجربه کند.

گزارش امروز وال استریت ژورنال نشان می دهد هیئت مدیره کمپانی یاد شده حالا بیش از هر زمان دیگری نسبت به آینده آن نگران هستند و شاید به این باور رسیده اند که تغییر در سرنوشت این شرکت و بازگشت به روزهای اوج دیگر امکان پذیر نیست.

مدتی پیش صحبت از خریده شدن یاهو توسط مایکروسافت به میان آمده بود، بحثی که منجر به واکنش جدی گوگل در آن بازه ی زمانی گشت. به یقین این شرکت اگر قصد واگذاری خود یا کسب و کارهای کلیدی اش را داشته باشد بزرگانی چون اهالی ردموند بلافاصله برای خرید آن صف خواهند کشید و اکنون بحث زمان مطرح است تا مشخص شود یاهو کمپانی مستقل باقی خواهد ماند یا تحت تملک دیگر بزرگان دنیای تکنولوژی در خواهد آمد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato