آمار و ارقام از فروش فوق العاده کنسول های بازی در روز «جمعه سیاه» خبر می دهند

آمار و ارقام از فروش فوق العاده کنسول های بازی در روز «جمعه سیاه» خبر می دهند

بلک فرایدی یا همان «جمعه سیاه»، روز مهمی در کشورهای اروپایی و آمریکایی به شمار می رود. خرده فروشی ها با اِعمال تحفیف های بی نظیر روی محصولاتشان، فرصتی تکرارنشدنی برای خریداران مهیا می کنند و مخاطبان نیز برای دست یافتن به آن محصولات، سر و دست می شکنند. در همین حال، گزارش ها نشان می دهد که کنسول ها و بازی های ویدیویی نیز فروشی فوق العاده را تجربه کرده اند.

همان طور که انتظار می رفت، فروش سخت افزار و نرم افزار تا در روز جمعه سیاه، حد چشمگیری نسبت به هفته های پیشین افزایش یافت. فروش کلی بازی ها تا ۶۰ درصد نسبت به هفته قبل افزایش یافت و با وجود تمام تخفیف های اعمال شده، خرده فروشان به ۳۲ درصد درآمد بیش تر دست پیدا کردند. البته در قیاس با جمعه سیاه سال پیش، بازی های ویدیویی فروشی نسبتا کم تر را تجربه کردند.

در کنار این، کنسول های بازی رشد کم تری نسبت به جمعه سیاه سال ۲۰۱۴ میلادی داشتند و با فروش ۸ درصد بیش تر، نشان دادند که خیل عظیمی از مردم برای خرید کنسول های جدیدشان تا تعطیلات بلک فرایدی صبر کرده بوده اند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

کمپانی Chart-Track، که آمار و ارقام بازی های ویدیویی در انگلیس را منتشر می کند، از تعداد مشخص کنسول های فروخته شده پرده برداری نکرده اما اعلام داشته که ۸۶ درصد از تمام کنسول های فروخته شده در روز جمعه سیاه، یا پلی استیشن ۴ بوده اند و یا اکس باکس وان. سال گذشته، دو کنسول محبوب سونی و مایکروسافت، ۷۵ درصد از فروش کل را به خود اختصاص داده بودند.

این آمار و ارقام، ممکن است حامل خبرهای بدی برای نینتندو و کنسول های ۳DS و Wii U باشد؛ اما در هر صورت این دو کنسول هم چنان عملکردی بهتر نسبت به کنسول های نسل هفتمی پلی استیشن ۳ و اکس باکس ۳۶۰ دارند.

در زیر می توانید جدول ۱۰ بازی پر فروش این هفته انگلیس را مشاهده کنید؛ باید توجه داشت که این جدول، تنها فروش بازی های فیزیکی را شامل می شود و بخش عمده ای از فروش بازی های انحصاری هر دو کنسول، مدیون فروش باندل های آن ها است:

  • FIFA 16
  • Call Of Duty: Black Ops 3
  • Star Wars: Battlefront
  • Fallout 4
  • Uncharted: Nathan Drake Collection
  • Grand Theft Auto 5
  • Minecraft: Story Mode
  • Halo 5: Guardians
  • Rise of the Tomb Raider
  • Forza Motorsport 6

هفته پیش، بازی جدیدی در انگلستان عرضه نشد اما جدول فروش سخت افزار و نرم افزار این کشور، تغییرات زیادی به خود دید. برای مثال فروش باندل پلی استیشن The Nathan Drake Collection تا ۹۹۹ درصد افزایش فروش داشت و این رقم برای بازی Grand Theft Auto 5 به ۳۸۵ درصد می رسد.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato