موسسه IDC: اندروید ۸۱.۲ درصد از بازار جهانی موبایل را تا پایان سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص می دهد

موسسه IDC: اندروید ۸۱.۲ درصد از بازار جهانی موبایل را تا پایان سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص می دهد

چند روز پیش، موسسه تحقیقاتی IDC در گزارشی اعلام نموده بود که رشد جهانی اسمارت فون ها با میزان فروش احتمالی ۱.۴۳ میلیاردی در سال ۲۰۱۶ میلادی حدود ۹.۸ درصد کاهش خواهد داشت.

امروز نیز همین شرکت طی انتشار گزارشی به مبحث تاثیرگذاری سیستم عامل های اصلی موبایل در سال های آتی پرداخته است. کارشناسان این موسسه پیش بینی کرده اند که در انتهای نیمه دوم سال جاری میلادی، حدود ۱.۱۶ میلیارد دستگاه تلفن هوشمند (در طول یک سال کامل) فروخته خواهد شد و این رقم نشان دهنده رشد ۹.۵ درصدی فروش نسبت به سال ۲۰۱۴ میلادی است.

بر اساس این اعداد و ارقام، پلتفرم متن-باز گوگل حدود ۸۱.۲ درصد از کل بازار جهانی موبایل را به خود اختصاص می دهد.

برای آگاهی بیشتر از گزارش یاد شده در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

به ادعای IDC، اپل تا پایان سال جاری میلادی ۲۲۶ میلیون آیفون را روانه بازار خواهد نمود. این ارقام سهم ۱۵.۸ درصدی این شرکت از بازار جهانی موبایل را به ارمغان خواهد آورد و از همه مهم تر اینکه نشان می دهد میزان فروش تلفن های هوشمند شرکت ساکن کوپرتینو نسبت به سال گذشته حدود ۱۷.۳ درصد افزایش داشته.

بر اساس پیش بینی های موسسه تحقیقاتی مورد بحث، آمار فروش اسمارت فون های ویندوزفون در پایان سال جاری میلادی به ۳۱.۳ میلیون دستگاه خواهد رسید. با این میزان، مایکروسافت فقط ۲.۲ درصد از سهم بازار موبایل را در دست خود دارد. با توجه به فروش دیوایس های مبتنی بر این پلتفرم، گفته می شود محبوبیت آنها نسبت به سال گذشته حدود ۱۰.۲ درصد نزول خواهد داشت.

این موسسه همچنین گمانه زنی هایی نیز برای سال ۲۰۱۹ میلادی یعنی ۴ سال آینده داشته و بر اساس آن اعلام داشته تا آن زمان حدود ۱.۵۴ میلیارد تلفن هوشمند اندرویدی فروخته خواهد شد؛ یعنی ۸۲.۶ درصد از سهم جهانی موبایل.

موسسه مورد بحث همچنین اشاره دارد که در سال ۲۰۱۹ اپل قادر به فروش ۲۶۳.۴ میلیون آیفون خواهد بود. با همین آمار شرکت ساکن کوپرتینو در آن سال، ۱۴.۱ درصد از سهم بازار فروش جهانی موبایل را در اختیار خواهد گرفت.

IDC همچنین گمانه زنی می کند که در سال ۲۰۱۹، مایکروسافت موفق به فروش ۴۳.۶ میلیون موبایل مبنتی بر پلتفرم ویندوز فون می گردد. در صورت به حقیقت پیوستن این گمانه زنی، ۲.۳ درصد تلفن های هوشمندی که به شکل جهانی به فروش می روند از سوی اهالی ردموند خواهند بود.

موسسه تحقیقاتی IDC حدس می زند در سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۱.۸۶ میلیارد اسمارت فون فروخته خواهد گشت. یعنی رشد فروش محصولات یاد شده در فاصله سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ حدود ۷.۴ درصد خواهد بود.

در آخر لازم است یادآوری کنیم از امروز تا چهار سال دیگر اتفاق های گوناگونی روی می دهند و شاید همه این احتمالات به شکل دیگری رقم بخورند. با اینحال آنچه در فوق مطالعه نمودید، گمانه زنی های یکی از معتبرترین موسسه های تحقیقاتی جهان است.

ویجیاتو

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato